Alexa

Şehit Musa Özalkan'ın Vasiyeti İçin İlk Kazma Vuruldu

Afrin harekatının ilk şehidi Musa Özalkan’ın vaziyetini yerine getirmek üzere Telafer’e giden Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Telafer Şehit Musa Özalkan Anaokulu için ilk kazmayı vurdu.

Şehit Musa Özalkan'ın Vasiyeti İçin İlk Kazma Vuruldu

Afrin harekatının ilk şehidi Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’ın vasyeti yerine getiriliyor. Telafer’e giden Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Telafer Şehit Musa Özalkan Anaokulu için ilk kazmayı vurdu.

3500 metrekarelik arsa Genel Başkan Kılavuz tarafından teslim alındı.


Genel Başkan Olcay Kılavuz, geçtiğimiz Cuma günü Şehit Özalkan’ın vasiyetini yerine getirmek için, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatı ile Telafer’e gitmişti.  Hafta sonunu Kuzey Irakta geçiren Kılavuz, bölgede Musul Vali Müsteşarı Kasım Kara başta olmak üzere 53. Türkmen Tugayı Komutanı ile görüştü. Seyit Muhtar, Telafer Belediye Müdürü Muhsin Çolakoğlu, Telafer Eğitim Müdürü Mehmet İbrahim Maraşlı, Telafer İlçe Meclis Başkanı Mehmet Abdülkadir ve Musul Vilayet Meclis Üyesi Lilyar Muhammedali ile bir araya gelen Olcay Kılavuz, Şehdimiz Musa Özalkan’ın vasiyetini yerine getirmek üzere istişarelerde bulundu. 
Görüşmeler sonucu resmi prosedürler tamamlanarak anaokuluna tahsis edilen 3500 metrekarelik arsa Genel Başkan Kılavuz tarafından teslim alındı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Talimatı İle İlk Kazma Vuruldu

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz yaptığı açıklamada;  Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey'in emir ve talimatları ile yiğit ülküdaşımız şehidimiz Musa Özalkan kardeşimin vasiyetini yerine getirmek için Türkmeneli'nde olmanın, sevdamıza kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ziyaretimizin ilk gününde Kerkük'te Ülkü ocaklarımızda bozkurt yürekli ülküdaşlarımız ile kucaklaşıp, şehit ailelerimizi ve Irak Türkmen Cephesi’ni ziyaret ettik. Herşeyden evvel dünya gözüyle bir kez daha güzel Kerkük'ü, Türkmen soydaşlarımızı ve Türkmenelini görmek nasip oldu." ifadelerini kullandı.

Telafer sehit Musa ozalkan Anaokulu insaati

Telafer’de herşeyden evvel şehidimizin vasiyetine uygun bir anaokulu inşa edilmesini kararlaştırdık.


Kerkük'teki temaslarıının ardından Türkmenin vazgeçilmez yurdu, Türk'ün kalesi Telafer'e ulaştıklarını belirten Kılavuz, "Şehidimiz Musa Özalkan’ın adını ebedileştirmek, ona olan vefa borcumuzu bir nebze olsun ödemek için vasiyetinde belirttiği gibi Türkmen Balalarımız için bir eğitim öğretim yuvası yapımına başlamak için resmi kurumlarla görüşmelerde bulunduk. Musul Vali Müsteşarı Kasım Kara ve Telafer’in güvenliğini sağlayan 53. Türkmen Tugayı Komutanı Seyit Muhtar’ı ziyaret ettik. Devamında, Telafer Belediye Müdürü Muhsin Çolakoğlu, İlçe Meclis Başkanı Mehmet Abdulkadir, İlçe Eğitim Müdürü İbrahim Maraşlı ve Musul Vilayet Meclis Üyesi Lilyar Muhammedali Hanımefendi ile bir araya geldik. Yaptığımız görüşmeler ve izlenimlerimiz sonucunda Telafer’de herşeyden evvel şehidimizin vasiyetine uygun bir anaokulu inşa edilmesini kararlaştırdık. Bu doğrultuda, Telafer Eğitim Müdürlüğü ile Belediye Başkanlığı arasında ki resmi yazışmalar tamamlanarak, “Telafer Şehit Musa Özalkan Anaokulu”nu inşaa edeceğimiz, 3500 metrekarelik bir arsanın tarafımıza tahsisi sağlandı. Arsanın inşaata uygun hale getirilmesi, savaş ile üzerinde oluşan moloz yığınının kaldırılması çalışmalarını ivedilikle başladık. Allah nasip ederse, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in önerileri ve tavsiyeleri doğrultusunda en kısa süre de projesini çizeceğimiz anaokulu, yaklaşık 350 öğrenci kapasiteli olacak. Binasının inşasına bir an evvel başlayıp, yapımını hızla gerçekleştireceğimiz “Telafer Şehit Musa Özalkan Anaokulu”nda binlerce Türkmen balası, tıpkı şehidimiz gibi vatan, bayrak, din ve millet aşkıyla yetişecektir. Bu eğitim yuvasından yetişen yavrularımız inanıyoruz ki, Telafer’in, Türkmeneli’nin ve Türk Milleti’nin geleceği olacaktır. Ülküdaşımız Musa Özalkan’ı şehit eden, Mehmetçiğimize kurşun sıkan hainler ve arkalarındaki karanlık odaklar, karşılarında binlerce Musa’yı, Mehmet’i bu memleketi yüceltmeye and içmiş olarak bulacaktır." şeklinde kaydetti.

Telafer sehit Musa ozalkan Anaokulu insaati

Genel Başkan Kılavuz açıklamasını şöyle sürdürdü:


Kısa bir zaman önce terörün tüm zulmüne şahit olan Gazi şehrimiz Telafer'den bizleri şehide vefa gibi kutlu bir vazife ile onurlandıran Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey'e, yüreği burada olan dualarıyla bizi ve soydaşlarımızı yalnız bırakmayan değerli Ülküdaşlarıma, ferdi olmanın gururunu yaşadığımız Büyük Türk Milleti'ne teşekkürlerimi arz ediyorum. Ziyaretimiz esnasında yanımızdan ayrılmayan, her daim özlemleriyle yanıp kavrulduğumuz Türkemenli'nin yiğit bozkurtlarına, Türkiye sevdası ile bizleri duygulandıran Türkmen gardaşlarımızla şükranlarımı sunuyorum. Bu duygu dolu buluşmamızın asıl mimarı şehit Musa Özalkan kardeşime tekrar Yüce Allah'tan rahmet diliyorum ve ailelerine sabırlar diliyorum.

Telafer Türktür Türk Kalacak!


Ülkü Ocakları Türk'ün mazluma uzanan eli, şüheda emanetlerinin bekçisidir!
Ne Mutlu Türk'üm Diyene! ”

Ülkü Ocakları Genel Merkez yetkilileri, Genel Başkan Kılavuz’un hala bölgede olduğunu ve okulun tamamlanıp ilk ders zili çalıncaya kadar inşaatı bizzat takip edeceğini ifade etti.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2018, 00:25
YORUM EKLE