Alexa

Silivri Ülkü Ocakları Özel Program Düzenledi

Ülkü Ocakları Silivri İlçe Başkanlığı tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk için düzenlenen özel program ilgi çekti.

Silivri Ülkü Ocakları Özel Program Düzenledi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk için düzenlenen özel program Pazartesi günü Silivri Önder Yılmaz Tiyatro Salonu'nda gerçekleştirildi. Programa, İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkanı Kazım Erdi Aktunç, İl Başkan Yardımcıları,Milliyetçi Hareket Partisi Silivri Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz, MHP Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın, İstanbul 6. Bölge Başkanı Erhan Özkök, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Silivri Ülkü Ocakları Başkanı Özgür Bedel, açılış konuşmasında "Yurdumuzun aydınlık yarınlarını ellerinde tutan biz ülkücülerin görevi, Mustafa Kemal Atatürk'ü anlamak ve anlattıkça gösterdiği yolda Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in izinde, Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin emrinde yılmadan ve yorulmadan ilerlemektir" dedi.

MHP Silivri Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz burada yaptığı konuşmada, "Ülkü Ocaklarının yiğit Bozkurtları, Asenaları. Hepinizi en kalbi duygularla muhabbetle, hürmetle selamlıyorum. Silivri Ülkü Ocakları'na böyle bir anlamlı programla bizleri de bir araya getirdiği için şükranlarımı sunuyorum" dedi.

İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkanı Kazım Erdi Aktunç ise, "Sizlerinde iştirak etmiş olduğu bu kıymetli program, içerisinde çok kıymetli bir mana bulunduruyor. Çünkü Türk Milleti'nin ruh köklerinden beslendiği, büyük Türk Milliyetçiliği fikrinin 20'nci yüzyıldaki en sağlam taşlarından biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anmak üzere burada toplanmış bulunmaktayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Trablust'tan Balkan Harbi'ne Kanal'dan Kurtuluş Savaşı'na büyük bir fedakarlığı ve büyük bir yılmazlığı ortaya koymuştur. Hiç bir zaman mücadeleden kaçınmamış, her zaman mücadeleye atılmıştır. Kendisinin bir çok meziyeti ve başarısı vardır. Lakin biz bugün Atatürk'ün ortaya koymuş olduğu fikir sisteminden söz etmek istiyoruz" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Ali Solmaz Tiyatrosu tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bilinmeyen yönleri tiyatro oyunu gösterildi. Büyük alkış alan oyunun ardından Rumeli Müzik Grubu, Atatürk'ün sevdiği şarkıları seslendirdi.

Müzik grubunun şarkıları seslendirdiği sırada, İstanbul Çekmeköy'de askeri helikopterin düştüğü ve 4 askerimizin şehit olduğu haberinin öğrenilmesinin ardından program yarıda kesilerek sonlandırıldı.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2019, 00:20
YORUM EKLE