Alexa

Sözlü: Tavrımızı Koyarak Mücadele Edeceğiz

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, referandum süreciyle ilgili açıklama yaparak, Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini belirtti.

Sözlü: Tavrımızı Koyarak Mücadele Edeceğiz

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini, Türkiye büyük problemler yaşarkende, masada sanki bir cihan savaşı öncesinde emperyalist güçlerin Osmanlı İmparatorluğu'na yönelesi gibi Türk siyasi arenasıda Milliyetçi Hareket Partisi'ne yönelerek partiyi paylaşmak istediğini ifade etti.

Hüseyin Sözlü, "Böyle bir istek ve tavırla Türkiye'de bir siyasi partinin başına bir şey gelecekse o en son Milliyetçi Ülkücü Hareket'tir" dedi.


Milliyetçi Hareket Partisi'nin yalnızca hukukun tanımladığı bir kavram olmadığını, yaklaşık 50 yıllık geçmişiyle ağır bedeller ödeyerek geldiğini vurguladı. Sözlü, "Milliyetçi Hareket Partisi referandumdan sonra da, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Türk Milleti var olduğu müddetçe varlığını devam ettirecektir. Bunun teminatı da bugün burada bulunan Milliyetçi Ülkücü Hareket'e gönül veren sizler ve bu hareket içerisinde görev alan bizleriz" diye ifade etti.

Referandum sürecinde de demokratik kültürün dışına çıkarak Milliyetçi Hareket Partisi'ne bedel ödetilmeye çalışıldığını söyleyen Sözlü, "Liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin ifade ettiği, demokratik kültürün özümsenmesi noktasında milletimize verdiği mesajların Türkiye'deki siyasilerin ve partili partisiz tüm vatandaşların örnek alması gerekiyor. Bu referandum sonucu ne olursa olsun bundan önceki süreçlerdeki tecrübelerimize bir halka ekleyecektir. Meseleye bu şekilde bakmadığımız sürece demokrasiyi hakim kılamayız." dedi.

Sözlü; "Partimizi bu referandum sürecinde de bütün ve güçlü çıkartmak adına Liderimiz Devlet Bahçeli önderliğinde devletimizin, milletimizin, cumhuriyetimiz için evet noktasında tavrımızı koyarak mücadele edeceğiz" diye belirtti.
 

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2017, 14:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Lale
Lale - 3 yıl Önce

Sözlü kalıbının adamıdeğilmiş yazık.Devlet Bahçeli aracılığıyla Akepeden destek bekliyor gibi yargılanmasın diye sanki.

banner325