Alexa

Taner Tekin: Türk Milliyetçileri Bu Milletin Temel Taşıdır

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin 3 Mayıs Türkçülük günü münasebetiyle basın açıklamasında bulundu.

Taner Tekin: Türk Milliyetçileri Bu Milletin Temel Taşıdır

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin 3 Mayıs Türkçülük günü münasebetiyle yaptığı basın açıklamasında;"Türk birliğinin oluşmasını ve dünyayı yeniden türkün adaleti ile şenlendirme ülküsünü gerçekleştireceğimizi dost, düşman herkesin bilmesini istiyoruz."dedi.

TÜRK DÜNYASI SONSUZA KADAR VAR OLACAKTIR

Başkan Tekin, 3 Mayıs 1944 Türk Milliyetçiliğinin ve Türk Dünyası açısından önemine işaret ederek, 2 Mayıs 1944 tarihinin önemli bir gün olduğunu vurgulayan Tekin; "Çünkü sırf Türk Milliyetçisi oldukları için, Türkçü oldukları için, Türk milletinin milli birliğini ve beraberliğini savundukları için,  fikir adamlarımızın ve dava adamlarımızın gözaltına alınması, tutuklanması ve aynı zamanda tabutluklarla sınanması ile birlikte başlayan bu süreç arkasından ülkede bir uyanışın da başlangıcı olmuştur. Bu uyanış adeta Türk Milliyetçilerinin yeniden Ergenekon’dan çıkışı, Türkçülüğün, Türk milliyetçiliğinin ve Türk dünyasının sonsuza dek var olacağının da en açık göstergesi olmuştur. " dedi.

TÜRK MİLLİYETÇİLERİ BU MİLLETİN TEMEL TAŞIDIR

Türk milliyetçilerinin bu milletin temel taşı olduğunu dile getiren Taner Tekin; 3 Mayıs 1944 göstermiştir ki Türk milleti damarlarında ki asil kanı taşıdığı sürece hiçbir zaman baskıya boyun eğmeyecek ve hiçbir zaman mücadeleden vazgeçmeyecektir. Günümüzde Türk milliyetçiliğinin ve Türk milliyetçilerinin Türkiye açısından, devletimiz açısından ne kadar önemli olduğunu bir kez daha en açık şekilde ortaya çıktığı yakın bir tarih yaşadık. Bu durum gerektiğinde 40 çerisi ile Çin sarayını basan Kürşat’ın, Bizans’ı Türk’e secde ettiren ALPARSLAN’IN, Karadan gemi yüzdüren Fatih’in, yedi düvele kafa tutan Mustafa Kemal’in ruhunun hala Türk milletinde yaşadığının göstergesi olarak ta kabul edilebilir. Buda gösteriyor ki ülkesini karşılıksız seven Türk milletinin menfaatlerinden başka önceliği olmayan Türk milliyetçileri bu milletin temel taşıdır ve yılmaz bekçileridir." dedi.

TÜRK'ÜN ADALETİ...

Türk milliyetçiliğinin birgün iktidar olacağını ve Türk Birliğinin gerçekleştirileceğini dile getiren Tekin, basın açıklamasını şöyle devam ettirdi:

3 Mayıs’ta yükselen bayrak yere düşmeyecek ve sonsuza kadar Türkün ve Türklüğün yaşadığı her yerde dalgalanacaktır. Biz Türk Milliyetçileri olarak bu bayrağı sonsuza kadar taşıyacağımıza ant içtik. Bugün 300 milyonluk Türk dünyasına öncülük edebilecek olan Türkiye’de, Türk milliyetçiliği fikrini nakış nakış işlemek ve 80 milyonun gönlünde taht kuracak, milli duyguları oluşturacak yegâne siyasi yapının MHP olduğunu tüm halkımız görmüş ve teveccüh ile karşılamıştır. Biz Türk Milliyetçileri de, Türk Dünyasının lideri Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli bey önderliğinde milletimizin gönlüne nakış nakış Türk milliyetçiliği fikrini işleyecek ve Allahın izniyle bir gün muhakkak Türk birliğinin oluşmasını ve dünyayı yeniden Türk'ün adaleti ile şenlendirme ülküsünü gerçekleştireceğimizi dost, düşman herkesin bilmesini istiyoruz.

Bu vesile ile başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş olmak üzere ahrete intikal etmiş Hüseyin Nihal Atsız’lar, Fethi Tevetoğulları, Sencer beyler, 3 Mayıs kahramanlarımız, Türk milliyetçiliği fikrine hizmet etmiş fikir adamları, dava adamları ve bütün ülküdaşlarımızı ve şehitlerimizi rahmet minnet ve saygı ile anıyoruz.”

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2017, 22:20
YORUM EKLE