Alexa

Ülkü Ocakları İnegöl Şubesi Vatandaşlarla Buluştu

​Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İnegöl İlçe Başkanlığı düzenlediği piknikte İnegöllüler ve Ülkücüler ile bir araya geldi.

Ülkü Ocakları İnegöl Şubesi Vatandaşlarla Buluştu

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İnegöl İlçe Başkanlığı piknik düzenledi. Yenice de piknikte vatandaşlarla buluşan ülkücüler, şehitler için dualar etti, Kur'an-ı Kerim okudu.

Ülkü Ocaklılar adına konuşan başkan Alpaslan DEMİR,  düzenlemiş oldukları etkinliğin bir piknik olmaktan öte olduğunu ifade ederek konuşmasını şöyle devam ettirdi:

"​Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İnegöl İlçe Başkanlığı tarafından  düzenlediğimiz piknikte İnegöllüler ve Ülküdaşlarımız ile bir araya geldik. Bu piknik için seçilen tarih öylesine bir tarih değildir. Bu tarihi seçerek Türk İslam davasının yaşatıldığı ocağımızda Türklüğün ve İslam'ın önemli günlerini bir arada kutladık. Bu gün hem mübarek Ramazan ayının  gelişini hem Hıdrellezi hem de 3 Mayıs Türkçülük Bayramını kutladık. Şehitlerimizin oluşu sebebiyle eğlence aktivitelerini iptal edip mukaddes vatanın tüm aziz şehitleri için dualar ettik. Kur'an-ı Kerim okuduk. Bugün tanıdık tanımadık herkes aşını bölüştü, bir arada zaman geçirdik" dedi.

​Ülkü Ocaklarına bakan Anadolu'yu, Anadolu'nun irfanını gördüğünü belirten Demir; "Biz bugün bir araya geldik bunu bir kere daha gördük ki, gönlümüzün genişliğini, seçim yapmaksızın nasıl kapsayıcı bir davanın güdüldüğünü, soframızın bereketini, çağrımızın gücünü bir kere daha gördük çok şükür. Bu gün davetimize icabet eden Milliyetçi Hareket Partisi Bursa İl yöneticilerimiz Ümit KAPLAN, Hayati BEDİR’e Milliyetçi Hareket Partisi İnegöl İlçe başkanı Aytekin TORUN ve yönetim kuruluna tüm ülküdaşlarımıza, ilçe halkımıza  ve emeği geçenlere teşekkür ederiz." ifadelerini kullanarak, "​İlk gününü idrak ettiğimiz mübarek Ramazan-ı Şerifin tüm Türk İslam coğrafyasına hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz eder, selam ederim." dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE