Alexa
banner314

Ülkü Ocakları'ndan Alpaslan Türkeş’i Anma Gecesi

Ülkü Ocakları tarafından Burhaniye'de Başbuğ Alparslan Türkeş’in ölümünün 21. yılı devriyesi nedeniyle, ‘Alparslan Türkeş’i anmak ve anlamak’ konulu bir konferans düzenlendi.

Ülkü Ocakları'ndan Alpaslan Türkeş’i Anma Gecesi
banner327

Ülkü Ocakları Burhaniye İlçe Başkanlığı tarafından düzenlendi. Alparslan Türkeş’in anıları ile dolu resimlerin yer aldığı sergi ilgi gördü. "Alparslan Türkeş’i anmak ve anlamak" konulu konferansa, MHP İl Başkanı Suat Par, ülkü Ocakları Balıkesir il Başkanı Halil Görmen, Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Akkılınç, Ak Parti İlçe Başkanı Onur Bedir, MHP ilçe başkanları, ülkü ocakları ilçe başkanları,  meclis üyeleri, iş adamları, çok sayıda davetli ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan konferans kuranı kerim tilaveti ile devam etti.

Burhaniye Ülkü Ocakları tarafından hazırlanan Başbuğ Alparslan Türkeş’in hayatından kesitler kapsamında kısa belgeselin ardından, ülkü ocakları Burhaniye İlçe Başkanı Ezer Bilir davetlilere hitap etti. başbuğun aziz hatırasının, gönüllerde sonsuza dek canlı tutulacağına vurgu yaptı. Gecede, davetlilere hitap eden bir diğer konuşmacı ise Ülkü Ocakları Balıkesir İl Başkanı Halil Görmen’di. Görmen konuşmasın da, birlik beraberlik ruhunun anlam ve önemine değindi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Mustafa Özsarı ve İktisatçı Gazeteci Süleyman Pehlivan, davetlilere Başbuğ Alparslan Türkeş’i bir kez daha anlattılar. Konferans Burhaniye ülkü Ocakları’nın pilav ikramı ile son buldu. 


                    

Kaynak: İHA

YORUM EKLE

banner307

banner325