Alexa

Ümit Özdağ; TSK'nın Morali Bozuluyor

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan adaylarından Ümit Özdağ, "GATA'ları kapatmak yerine, askerleri tedavi etmeyen terörist doktorlarla uğraşın" dedi.

Ümit Özdağ; TSK'nın Morali Bozuluyor
MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, Yavuz Selim Demirağ''ın  Başkent ankara programa konuk oldu. Türkiye gündemine dair açıklamalarda ulundu. 

15 Temmuz darbesi, 4-5 Ağustos'ta toplanacak Yüsek Askeri Şuura'da ihraç edilecek FETÖ'cüler için olduğunu söyleyen Özdağ; "Bir diğer sebep de Fırat Kalkanı Operasyonu'nun engellenmesi içindi. Bu operasyonunun hazırlıkları 15 Temmuz'dan önce başlamıştı. Bu bir saray darbesidir." dedi.

Özdağ; Terör örgütüne yardım eden siyasi kadrolar olduğunu söyledi.

Ümit Özdağ; Türk adaları işgal altındayken, Türk vatandaşlarının bir kısmı daha ucuz diye Yunan adalarında tatile gittiğini ve bunun. Bu utanç verici olduğunu söyledi.

15 Temmuzla ilgili sorulara da cevap veren Özdağ; "Hala bilmediğimiz bir sebeple saat 03.30'da yapılması gereken darbe erkene çekilmiş, erkene çekilince bütün sistem dağılmış." diyerek: "Şimdi sorulması gereken soru, "Bu dinamikler 15 Temmuz sürecinden sonra kalktı mı?" Bence kalkmadı, bilakis güçlendi." dedi.

Türk demokrasisinin ihtiyacı: 1-Milli birlik beraberlik 2-Güçlü ordu, 3-Güçlü polis, güçlü istihbarat terör örgütleriyle doğru bir strateji mücadelesi.

TSK'NIN MORALİ BOZULUYOR

bu 3 şeyin olmazsa olmazı olduğunu söyleyen Özdağ; "Bugün terör örgütleriyle doğru bir stratejide değiliz. Ordu paramparça edildi. Zırhlı birlikleri Ankara'ya yollamak çok büyük bir hataydı. Zırhlı birlikler şehirlerin peşinden gitmez, şehirler zırhlı birliklerin peşinden gider. Çok yanlış politikalar izlendi. Hükümetin son politikaları TSK'nın moralini bozuyor. TSK'ya yapılan bu operasyonların durdurulması gerekiyor. Milli Savunma Bakanlığı'na bağlanabilir. Fakat Genelkurmay Başkanı, Başbakan ile doğrudan görüşebilmelidir. Bu şekilde en azından hiyerarşi olur." dedi.

Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ni kapattıklarını kaydeden Özdağ; "Ben bu işin üzerine gidiyorum. Askerde gazi olmak demek, hayatınız boyunca asker olmanız demek. Bu da hayatınızın GATA üzerinden sürmesi demek. Bu gazilerin hakkıdır. Gazilerimizin durumuna sivil doktorlar dayanamaz. Fakat silah arkadaşınız bir doktor olduğu zaman o yalnızca doktor olmuyor; o aynı zamanda babanız, abiniz, kardeşiniz oluyor. Harp cerrahisi konusunda GATA çok gelişmişti. Sahada savaşan çarpışan her asker GATA'ya güveniyor. Fakat şimdiki yapıya güvenmiyorlar. 'Mehmetçik polikliniği' gibi şeylerle milleti kandırmaya devam ederseniz daha çok şehit vereceğiz." dedi.

Ümit Özdağ; Sağlık Bakanı "bu sisteme geçtikten sonra daha az asker gelmeye başladı" dedi. Önemli olan daha az askerin gelmesi değil. Gelen askerin yer bulması. GATA dağılıyor! Halka doğru söyleyin." diyerek şöyle devam etti.

Terörist doktorlar var, askerleri tedavi etmiyorlar. Uğraşacaksanız bunlarla uğraşın.

Selefi cihadçılar Suriye'yi zayıflattıkça PKK güçlendi.

Kim Suriye'nin bölünmesini istiyorsa Türkiye'nin düşmanıdır. Kim Irak'ta bölünmesini istiyorsa Türkiye'nin düşmanıdır. Kim Suriye'de birliğin sağlanmasını istiyorsa Türkiye'nin dostudur. Bu kadar basit. 

Not: MHP Genel Başkan adayı Ümit Özdağ'ın konuşmasının tamamı ilerleyen saatlerde yayınlanacaktır.
YORUM EKLE