Alexa

"Vur Mehmedim! Vur ki; Dünya Utansın!

MHP lideri Devlet Bahçeli bugün Mersin'de bir dizi açılış programında yaptığı konuşmada CHP'yi ve Türk Tabipler birliği'ni eleştirerek teröristlerle destek olmakla suçladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Mersin Konuşmasında CHP ve Türk Tabipler Birliği'ni de sert dille eleştirerek, "PKK’lı caniler askerimize, polisimize, öğretmenimize, cami imamlarımıza, masum vatandaşlarımıza ve hatta kundaktaki bebeklere kurşun sıkarken niye sesiniz çıkmıyordu? Siz kimsiniz, neye hizmet ediyorsunuz? Nedir derdiniz? Nereye varmayı ümit ediyorsunuz? Hele bir de Tabipler Birliği adıyla bilinen bir yapı vardır ki hıyanetin bir ucunda da bunlar tutmuştur." ifadelerini kullanarak Savaşın bir halk sağlığı olduğu iddiasıyla Afrin’deki meşru harekâtı zedelemeye yeltenen bir kötürüm birliğin şimdiye kadar terörizmin aşağılık eylemlerine sessiz kaldığını söyledi.

Bahçeli devamla; "Tabipler Birliği doktorlarımızı temsil etmeyen, onlar adına konuşma hakkı bulunmayan mesleki bir örgütlenmedir. Bu kokuşmuş birlik hukuken gözden geçirilmeli, tertemiz vicdanlı Türk hekimlerini zan ve töhmet altında bırakmalarının önüne geçilmelidir. Tabipler Birliği’nin vatansever ellere geçmesi konusunda gereken neyse yapılmalı, işgalden kurtarılması sağlanmalıdır."dedi. 

Milliyetçi Hareket Partisi'nin konuyla ilgili yapılacak veya yapılması düşünülen her girişime, her yasal düzenlemeye sonuna kadar destek vereceğini belirten Bahçeli; "Bunlar sadece Türkiye’nin değil, insanlığın da defolu yüzleridir. Kim hangi isim, hangi oluşum, hangi sözde yapılanma adı altında bulunursa bulunsun, milli kahramanlık ve kararlılığımıza zarar veremeyeceklerdir. Terörist cenazelerinde tabut omuzlayanların, ülkemizin meşru çabalarını sulandırma hevesleri beyhudedir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın, Türkiye bu melun zihniyetlere rağmen varlık mücadelesinden taviz vermeyecek, kesin sonuç alıncaya kadar tarihi yürüyüşünden sapmayacaktır. Vatanımıza yönelen terör tehdidi tamamıyla engellenecektir."dedi.

Teröristlerle beraber karanlık ve kanlı hesap yapanların mutlaka bozguna uğrayacağını belirten Devlet Bahçeli birde şiir okuyarak Mersinlilerin alkışını aldı. Şiir şöyle:

Tıpkı şairin dediği gibi:

Vur Mehmedim! Vur ki; bahtım uyansın.

Tekbir sedaları, arşa dayansın,

Sen ki; çelikleşmiş imansın,

Vur Mehmedim!

Bahçeli okuduğu şiirden sonra şu cümleleri kullandı:  "Hak için, Allah için, mazlumlardan yükselen o 'Ah' için. Sen tarihsin, sen zafersin, sen bayraksın, sen vatansın. Vur Mehmedim! Vur ki; Dünya utansın. Yüce Allah şanlı ordumuzun yeni gazasını mübarek eylesin."

DEVLET BAHÇELİ'NİN MERSİN KONUŞMASININ TAM METNİ İÇİN TIKLA

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2018, 23:16
YORUM EKLE