Oktay Zerrin Kimdir, Nerelidir?

Oktay Zerrin Kimdir, Nerelidir?

28 Şubat 1956 Samsun Ayvacık doğumlu olup aslen Bafralı olan Oktay Zerrin İlk, orta ve liseyi Bafra' da, yüksek tahsilini Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi' ne bağlanan, Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesi'nde ( Yabancı Dil Yüksek Okulu ) tamamladı.

Bafra' da muhtelif okullarda İngilizce Öğretmeni olarak 26 yıl görevyapan Zerrin, Bafra Kızılırmak İlköğretim Okulu'ndan emekli oldu.( 2006 ) Ardından bir yıl kadar; Bafra Özel Atom Karıncalar Ana Okulu Müdürlüğü yaptıktan sonra ayrıldı.

TRT TSM Repertuarı'nda, 25 kadar şarkının sözleri kendisine ait olan Zerrin, Devlet Bakanlığı, Ankara B. Şehir ve İstanbul Kadıköy Belediyesi, Amasya Valiliği, Uluslar Arası Sultan Özateş, Şebinkarahisar Hikmet Okuyar, Bir Harf Net gibi birçok Türkiye Çapı'nda şiir, güfte ve beste yarışmalarında ödüller kazandı.

Oktay Zerrin'in İlk şiir kitabı, Antalya Sahil Kitap' tan " Sevgi Ufkundan Şarkılara "adıyla piyasaya çıktı,  2. şiir kitabı ise  Dünya Çocukla Güzel “ ise çocuk şiirleri olup Bafra Ofset' te basıldı. 3. yeni çocuk şiiri kitabı “Sevgi Güneşi Çocuklar “  Antaya Alanya’daki Arsan Bayır - BAYGENÇ Yayıncılık’ tan piyasaya çıktı.

Aynı yayınevi’nden “Sen çarpar bu yürek” adlı 4. Ve "Çocuk sevgidir, çocuk bayraktır ” adlı 5. Yeni şiir kitabı da piyasaya çktı.

Ankara Anayurt, Ankara Efece Haber Bafra Temsilcisi ve muhabiri olan Zerrin, ayrıca Bafra Gazeteciler Cemiyeti üyesi ve Samsun Medya Gazeteciler Cemiyeti ( SAM-MED ) Yönetim Kurulu üyesidir.

Oktay Zerrin'in haberleri, Ankara Anayurt ve Efece Haber, Bafra Haber, Samsun' un Haberi, BizimSamsun, Bafra BRT, Samsun Akasyam, Samsun Kapsam Haber, Bafra Haber Ovası, Bafra Altınova, Bafra Gazetesi, Bafra Bereket gibi birçok gazetede yayınlanmaktadır.

Evli, Çiğdem ve Taner adlı 2 çocuk babası olan Zerrin'in, Kızı Çiğdem; Samsun' da yeni açtığı ofisinde çalışırken oğlum Taner ise Amerika Kaloforniya Riverside Üniversitesi, Fizik Mühendisliği' nde Doktorasını başarıyla yapıp Amerika’ da özel bir şirkete çalışmaya başlamıştır.

Eşi emekli devlet memurudur.

MESAM Asil Üyesi. KÜSADER Eski Başkan Yardımcısı, Ankara Kilis Yardımlaşma Derneği, Onur Kurulu Üyesiyi olan Oktay Zerrin, Kızının işi nedeniyle Samsun Atakum' da, hafta sonlarında ise Bafra' da ikamet etmektedir.