Alexa

Akılcı İlaç Kullanımı Bilgilendirme Toplantısı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeline Samsun Valiliği toplantı salonunda AİK İl Temsilcisi Dr. Ayça ESEN ve Ecz. Berna Hanife İŞLEYEN tarafından Akılcı İlaç Kullanımı/Akılcı Antibiyotik Kullanımı” konulu bilgilendirme toplantısı yaptı.

Akılcı İlaç Kullanımı Bilgilendirme Toplantısı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeline “Akılcı İlaç Kullanımı/Akılcı Antibiyotik Kullanımı” ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle:

Akılcı ilaç kullanımı ile ilgili farkındalık, bilgi ve bilinç düzeyini artırarak bu yönde davranış değişikliği oluşturulmasının sağlanması amacıyla, İlimizde “Akılcı İlaç Kullanımı Programı” yürütülmektedir. Bu çerçevede İlimizde “Samsun 2017 Akılcı İlaç Kullanımı Eylem Planı” hazırlanmış olup eylem planının önceliklendirilmiş faaliyet alanlarından biri de akılcı antibiyotik kullanımıdır.

Bu kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeline Samsun Valiliği toplantı salonunda AİK İl Temsilcisi Dr. Ayça ESEN ve Ecz. Berna Hanife İŞLEYEN tarafından “Akılcı İlaç Kullanımı/Akılcı Antibiyotik Kullanımı” konulu bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2017, 15:03
YORUM EKLE