Alexa

Bacak Germe Ameliyatı

İnsanlar çok fazla kilo kaybı yaşadıklarında, hamilelikten sonra veya yaşın ilerlemesi ile kalça olarak da adlandırılan üst uzuvlarda farklı bir yağlanma ve sarkma yaşayabilirler.

Bacak Germe Ameliyatı

İnsanlar çok fazla kilo kaybı yaşadıklarında, hamilelikten sonra veya yaşın ilerlemesi ile kalça olarak da adlandırılan üst uzuvlarda farklı bir yağlanma ve sarkma yaşayabilirler. Bu durum hastanın estetik anlamda kendini kötü hissetmesine neden olan bir görünüme sebep olabilir. Bu nedenle, bazı hastalarda üst bacağın gerilmesi için ameliyat gerekebilir. Bu sorunları tedavi etmek için kullanılabilecek yöntemlerden biri, lazer lipoliz yöntemidir. Bununla birlikte, sorunun ölçeği genişlediğinde, bazen tek bir lazer lipolizi yeterli olmayabilir. Bu nedenle, alanı kasık yönünde germek, uyluk germe işleminin bir parçası olarak bilinir. Hastanın önceden ayrıntılı bir muayeneye ihtiyacı vardır.

Yaşlı insanlar daha çabuk kilo alırlar ve yerçekimi etkisiyle tekrar bacaklarında sarkma çok daha çabuk ortaya çıkar. En çok sarkma yaşanan bölge ise iç bacaktır. Bacaklarda sarkma ile biriken yağ dokusu miktarı kişisel farklılıklar göstermektedir. Bazı hastalarda, yağ dokusu hala nispeten düşüktür. Bu nedenle, her hasta ayrı ayrı değerlendirilmelidir. Kalça kaldırma uygulaması (bacak germe estetiği) tek başına da yapılabilir veya yanında göğüs küçültme veya germe, liposuction gibi diğer germe işlemleriyle birlikte de yapılabilir.

Germe işleminden önce, yağ dokusu miktarı ve sarkma derecesi dikkate alınır. Ek olarak, hastaya ameliyat sonrası yara ve yeri ile ilgili ayrıntılı bilgi verilir. Skar bacak bölgesinde bulunur ve bacakları gerdirme operasyonlarında kasık öncelikli incelenmesi gereken alandır. Bu alanlar dışarıda en az görünen kısımlardır. İz kalmaması ya da görünür yerde olmaması hastaların psikolojisi açısından da kazançlı görünen bir avantajdır.

Hangi Durumlarda Bacak Germe Ameliyatı Gerekir?

Cilt gevşemesi ve sarkması çok yoğun bir şekilde gözlenmezse, cerrahi müdahale gerekli olmayacaktır, ancak gevşeme oranı çok yüksekse ve liposuction tedavisi ile tedavi mümkün değilse, cerrahi uygulama bir zorunluluk haline gelir. Cildin abartılı sarkması ve zayıflama sonrası derinin toplanamaması, bacak germe estetiğine yol açacak en önemli durumlardır. Operasyon sırasında çarpık veya kalın bacak gibi problemleri olan kişiler de değerlendirilir. Aynı şekilde, bu işlem diz çevresinde kalınlık ve incelik problemleri olanlar için de önerilmektedir. Hangi durumlar en çok tercih edilen hastaları oluşturur?

Şişmanlık: Obezite için ameliyattan sonra, fazla ve yağ oluşumunu gidermek için ayak bölgesine müdahale gerekir. Bacak germe estetiği operasyonu, obezite ameliyatından sonra en büyük yardımcı operasyon olarak bilinir.

Menopoz Sonrası Estetik Bozukluklar: Menopozdan sonra sarkmaları önlemek ve bacakların daha gergin bir görüntüye kavuşmasını sağlamak için bu işlem tercih edilebilir.

YORUM EKLE