Alexa

Burun Estetiğinde Doktor Seçimi

Bütün cerrahi operasyonlarda uygulanacak teknik, iyileşme süreci, olası komplikasyonlar ve alınması gereken önlemler hakkında ayrıntılı bilgi alınması gerekir.

Burun Estetiğinde Doktor Seçimi
Cerrahınıza duyacağınız güven ameliyatın başarılı geçmesini sağlayan en önemli etmendir.

Burun estetiği ameliyatlarında sağlık kurumu ve estetik cerrah seçimi ameliyatın başarılı geçmesi açısından çok önemlidir. Sağlık kurumu ve estetik cerrah seçiminiz ne kadar doğru olursa ameliyatta komplikasyon yaşama riskiniz de o kadar düşük olur. Burun estetiği ameliyatları revizyonu en zor ameliyatlar arasındadır. Revizyon burun estetiği hasta açısından oldukça yıpratıcı bir sürece neden olur. Cerrah için ise deforme olmuş burun dokusu, kemik ve kıkırdak yapı varsa ekstra uzmanlık alanı gerektirir. Bu nedenle estetik cerrahınızı ve ameliyatın yapılacağı sağlık kurumunuzu seçerken özenli davranmanız gerekir.

Burun estetiğinde cerrah seçimi neden çok önemlidir?
Bütün cerrahi operasyonlarda uygulanacak teknik, iyileşme süreci, olası komplikasyonlar ve alınması gereken önlemler hakkında ayrıntılı bilgi alınması gerekir. Burun estetiği ameliyatı estetik cerrahide en sık uygulanan operasyonların başında gelir. Her cerrahi operasyonda olduğu gibi burun estetiği ameliyatlarında da komplikasyon riski bulunur.
Hayal ettiğiniz gibi bir buruna sahip olmak, burnun hem fiziksel hem de işlevsel özelliklerinin istediğiniz gibi olması için cerrah seçiminizin doğru yapılmış olması gerekir. Alanında uzman, tecrübeli, referansları kuvvetli bir cerrah ve tam donanımlı bir sağlık kuruluşu olası risklerin azalmasını sağlar.

burun estetiği

Burun estetiği ameliyatlarının riskleri nelerdir?
Burun estetiğinde ortaya çıkma riski olan sorunlar oldukça fazladır. Bunların arasında koku alma, burun tıkanıklığı, kaşıntı, burun akıntısı, burun kemiği deformasyonları, göz çevresi morluğu, burun ucunda şekil bozukluğu, burun deliği asimetrisi, uyuşukluk ve his kaybı gibi sorunlar sayılabilir.

Doğru estetik cerrah seçiminin avantajları nelerdir?
Cerrahınıza duyacağınız güven ameliyatın başarılı geçmesini sağlayan en önemli etmendir. Cerrahınızın sizi operasyondan sonra nasıl bir buruna sahip olacağınız konusunda 3D tasarımlar ile bilgi vermesi, burun şekli tasarımında sizin beklentilerinizi dinlemesi ve önerilerde bulunması, operasyonda hangi tekniği kullanacağı hakkında ayrıntılı bilgi vermesi, ameliyat öncesi ve sonrası süreç hakkında önerilerde bulunması çok önemlidir. Tüm bunların sizin ameliyata daha güvenli bir şekilde girmenizi ve ameliyat sürecini daha rahat geçirmenizi sağlar. Estetik operasyonlar konfor gerektiren uygulamalardır. Hastanın bu süreçte moralini yüksek tutmak ve memnuniyetini artırmak gerekir. Hem estetik cerrahın hem de sağlık kurumunun hastaya ihtiyacı olduğu kaliteyi ve konforu sunması gerekir. 
 
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2016, 18:52
YORUM EKLE