Alexa

Burun Estetiğinde Yeni Bir Teknik

Estetik Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, tavşanlarda başarıyla uygulanan burun estetiği tekniği hakkında önemli bilgiler vererek, "Burun estetiği süresi 5 dakikaya inecek"

Burun Estetiğinde Yeni Bir Teknik

Kaliforniya Üniversitesi’nde başarıyla denenen yeni bir teknik sayesinde, yakın gelecekte burun estetiği süresini 5 dakikaya ineceğini belirten  Estetik Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, tavşanlarda başarıyla uygulanan teknik hakkında önemli bilgiler verdi.

Araştırmacıların kıkırdağın yeniden şekillendirilebilmesi için daha esnek olmasını sağlayacak elektrik akımını kıkırdaktan geçirerek deneyler yaptıklarını belirten Uğurlu, Yeni tekniğin tavşanlarda denendiğini ve hayvanların kulakları başarıyla dik halden yatık hale getirildiğini söyledi.

"Burun estetiği süresi 5 dakikaya inecek"

Doku bir kez şekillendirildikten sonra, elektrik akımı durdurularak birkaç dakika boyunca sertleşmesi için bırakıldığında, yapılan her tür değişikliğin kalıcı olduğunun görüldüğünü belirten Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, "Hastalara bunu teklif etmeden önce zarar verici herhangi bir yan etkisi olup olmadığından emin olunması için bir dizi araştırma daha yapılacak.İnsan deneyleri de başarıyla sonuçlandıktan sonra burun estetiği süresi 5 dakikaya inecek.Yeniden şekillendirme (EMR) olarak adlandırılan bu tekniğin avantajı; sadece lokal anestezi gerektirmesidir. Geleneksel cerrahiden farklı olarak, dikiş gerektirmediği gibi yara izi bırakma riski de bulunmamaktadır. Ayrıca nefes almada zorluk ya da hastanın koku alma duyusunda değişiklik gibi sonuçları da yoktur.” dedi.

AVANTAJLARI NELER?

Yeniden şekillendirme (EMR) olarak adlandırılan bu tekniğin avantajı; sadece lokal anestezi gerektirmesidir. Geleneksel cerrahiden farklı olarak, dikiş gerektirmediği gibi yara izi bırakma riski de bulunmamaktadır. Ayrıca nefes almada zorluk ya da hastanın koku alma duyusunda değişiklik gibi sonuçları da yoktur.”

KAPSAMHABER

YORUM EKLE