Alexa
banner314

Canan Karatay Yine Ezber Bozdu

Prof. Dr. Canan Karatay, "Aydın Zeytinyağı Günleri" etkinliğinde yine ezberleri bozdu. ünlü profesör, "Zeytinyağı her derde davadır, ana sütü ile aynıdır. Hastalıkları da tedavi eder." dedi.

Canan Karatay Yine Ezber Bozdu
banner327

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 'Aydın Zeytinyağı Günleri' etkinliğine katılan Karatay, Zeytinyağının kainatta yetişkinlere verilmiş en büyük nimet olduğunu belirten Canan Karatay, önce bir kahve fincanı yağ içti. Bir bardak daha zeytinyağı içen ünlü profesör, "Zeytinyağı her derde davadır, ana sütü ile aynıdır. Hastalıkları da tedavi eder. Eskiden ilaç yoktu, zeytinyağı vardı” dedi.

Prof. Dr. Canan Karatay, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından kadın mehteran takımının konseri ve kadın zeybeklerin oyunları ile karşılandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu ile mutfağa geçen Prof. Dr. Karatay, bir yandan zeytinyağının faydalarını anlattı. Aydın’da üretilen zeytinyağının, dünyanın aroması en güzel ve en yüksek olan zeytinyağı olduğunu ifade eden Çerçioğlu’nu onaylayarak, zeytinyağının her derde dava olduğunu söyleyen Karatay, fincandaki zeytinyağını içerken kahve içtiğinin zannedilmemesi için fincan dolusu Aydın zeytinyağını içtikten sonra fincanın içinde zeytinyağı olduğunu kameralara gösterdi.

Prof. Dr. Canan Karatay burada yaptığı konuşmada, "Zeytinyağı doğanın yetişkinlere bahşettiği bir ana sütüdür. Zeytinyağı her derde davadır. Çok önemli bir milli servettir. Özellikle zeytinyağını yaşlılarımıza içirmemiz lazım. Her yaşlının veya yoğun bakımlardaki hastaların bir kahve fincanı zeytinyağı içmesi gerekiyor. Zeytinyağı ana sütü ile aynıdır. Bebeklerin de içmesi gerekiyor. İstikbal bağırsaklarımızdadır. Zeytin meyvedir. Zeytinyağı da bu meyvenin suyudur, meyve suyudur. Zeytinyağı yağ değil, meyve suyudur. Hakiki bir meyve suyudur. Bunu çocuklara da büyüklere de alıştıracağız. Mide ülserini gideriyor, bağırsakları temizliyor, alzheimeri önlüyor. Daha ne olsun" dedi. 

Kaynak: İHA

YORUM EKLE

banner307

banner325