Alexa

Cilt Bakımı İle Gelen Güzellik

Şehrin tozu, günün stresi altında özellikle yüzümüzün çok etkilendiği durumlar meydana getirmekte ve bu etkiler bize siyah nokta ve sonrasında da sivilce olarak geri dönmektedir.

Cilt Bakımı İle Gelen Güzellik

Her gün en az bizim kadar cildimiz de yorulmaktadır. Şehrin tozu, günün stresi altında özellikle yüzümüzün çok etkilendiği durumlar meydana getirmekte ve bu etkiler bize siyah nokta ve sonrasında da sivilce olarak geri dönmektedir.

Cildimizi çevre faktörlerden korumak tabii ki bizim elimizdedir. Öncelikle uyandıktan sonra yüzümüzü soğuk suyla yıkamalıyız. Soğuk su hem uykunuzu açacaktır hem de cildinizi sıkılaştıracaktır. Daha sonrasında bir nemlendirici sürmeliyiz. Özellikle kış aylarında cildimize nemlendirici sürmediğimiz takdirde sert rüzgâr ve hava koşulları ile cildiniz kuruyacak yer yer çatlayacaktır. Bunu önlemenin en basit yolu cildinizi sürekli nemli tutmaktır.

Daha sonra eğer gözaltı morlukları, şişlikleri vs için kullandığımız sabah kremleri veya losyonları varsa bunları uygulamalıyız. Her gün makyaj yapmaktan kaçınmalısınız. Bunun nedeni ise makyaj malzemelerini cildinize uyguladığınızda gözeneklerinizin tüm gün tıkalı olması ve hava almadığı için sivilcelenme yapmakta veya siyah nokta oluşumunu hızlandırmaktadır.

Cilt Bakımı İle Gelen Güzellik

Akşam eve geldiğinizde uyumadan önce makyajınızı mutlaka çıkarmalı kesinlikle makyaj ile uyunmamalıdır. Metabolizmamız gece çalıştığı ve hücrelerimizde gece yenilendiği için cildinizin gece rahat olması çok önemlidir. Eğer makyaj ile uyursanız cildiniz hava almayacak ve rahatlamayacaktır.

Haftanın belirli günlerini cilt bakımı için ayırmalıyız. Bunun için pahalı salonlara gidip saatlerce bakım yaptırmanıza gerek olmadan evde kendiniz de cilt bakımı yapabilirsiniz. İlk olarak cildinizi sodayla yıkayabilirsiniz. Maden suyu içerisindeki mineraller sayesinde cildinizi ferahlatır. Aynı zamanda cildinizi ferahlatmak ve tazelemek için salatalıktan yararlanabilirsiniz.

Sivilce oluşumunu engellemek ve olan sivilcenizin hemen geçmesini istiyorsanız bunu hızlandırmak için limondan faydalanın. Limonun içerisinde ki asit sayesinde sivilcenizdeki iltihabı kurutarak sivilcenizin daha hızlı geçmesini sağlayacaktır. Ve her gün eve girdiğinizde cildinizi düzenli olarak makyaj olmasa bile yıkamalısınız. Gün boyunca çevrenizde ki toz ve kir nedeniyle gözenekleriniz siz fark etmeseniz bile tıkanmış olacaktır.

Kaynak: www.epibeauty.com

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2016, 03:35
YORUM EKLE