Alexa

Hermes Hair Clinic Uyarıyor!

Hermes Hair Clinic Uyarıyor!

Türkiye’nin önde gelen en köklü saç ekim merkezlerinden Hermes Hair Clinic, saç ektirmeyi düşünen kişilere rehber niteliğinde bilgiler açıkladı. Dünya’nın en saygın saç ekim merkezlerinden olan ve saç ekiminde büyük başarılara imza atan Hermes Hair Clinic yetkilileri, saç ektirmeyi düşünen kişilerin saç ekim hizmetini doğru yerde ve doğru şekilde alabilmeleri için saç ekim merkezlerini iyicene araştırılmasını ve önemli noktaları sorgulamadan saç ekimi yaptırılmamasını öneriyorlar. İşte o önemli uyarılar:

 • Saç Ekimi Yapacak Kişinin Uzmanlığından Emin Olun:

Uygulamayı yapacak ekibin mutlaka konuyla ilgili uzmanlığı, deneyimi, eğitimi ve başarılı bir uygulama geçmişi olmalıdır. Ülkemiz saç ekim konusunda epey ilerlemiş durumda olsa da, konunun popülerliğini kullanıp, yeterli ve nitelikli insan kaynağı olmadan maddi kazanç elde etmeye çalışan kişi ve kurumların da bulunduğu unutulmamalıdır.  

 • Saç Ekiminin Yapılacağı Klinik / Hastane vb. Ortamına Dikkat Edilmelidir:

Saç ekimi de diğer tüm cerrahi ve medikal işlemler gibi son derece steril ortamlarda ve sterilize edilmiş ekipmanlar kullanılarak yapılmalıdır. Bu husus, sürecin daha sağlıklı ilerlemesi ve ortaya çıkacak sonucun kalitesini etkilemektedir.

 • Hangi Saç Ekim Tekniğinin Size En Uygun Olduğunu Öğrenin:

Günümüzde saç ekiminde birçok farklı teknik kullanılmaktadır. Teknolojinin getirdiği yeniliklerle birlikte gelişen saç ekimi uygulamaları, saç ekimi yaptırmak isteyenlere ve uygulayıcılara operasyonun süresini azaltıp saç ekim kalitesini arttırmaktadır. Saç ekimi işlemlerinde her kliniğin kendine özgü kullandığı teknikler mevcut bu uygulanan teknikler saç ekimi sonucunu önemli derecede etkilemektedir. 

 • Uygulanan Saç Ekimlerinde Ekilen Saçların Tutma Oranını Öğrenin:

Uygulanan saç ekimi işlemlerinde ekilecek greft sayısından çok aslında ekilecek greftlerin tutma oranıdır. Maalesef bazı saç ektirmiş kişilerden duyuyoruz ki hastaya 6000 greft ekilmiş ama 1 yılın sonunda sadece 3000 greft kalmış oluyor bu da hastayı mağdur edebilecek bir durumdur. 

Başarısız Saç Ekiminin Nedenleri Nelerdir?

Bu konuda sayılabilecek etkenlerin en başında güvenilmeyen, emin olunmayan klinik ve uygulamayı yapacak kişiler; dolayısıyla kullanacakları teknikler yer almaktadır. Tüm nedenleri sıralayacak olursak;

 • Maliyeti azaltmak için tecrübesiz ekip kullanılması
 • Yeterli teknik donanıma sahip olmayan kurum / klinikler, yeterli deneyim ve bilgi birikimi bulunmayan uygulayıcılar, kliniğin diğer teknik şart ve ortamı,
 • Kurum veya kliniğin ilk önceliğinin “koşulsuz şartsız müşteri memnuniyeti” olmaması,
 • Alınacak greftlerin yeterli sayıda olmaması,
 • Saç köklerinin bekleme sürecinin uzunluğu (bu husus saç kökü kaybını doğrudan etkiler),
 • Uygulama yaptıran kişilerin işlem sonrasında hekim / uygulayıcının direktif ve tavsiyelerine tam anlamıyla uymaması,
 • Saç ekim ekibi tarafından yapılabilecek yanlış uygulamalar,
 • Kişilerin beklentilerinin tam ve doğru anlaşılmaması,

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2019, 11:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Demir Soykan
Demir Soykan - 5 ay Önce

Ben de Hermeshair clinic'de saç ektirdim gerçekten de çok iyiler. Saç ektirecek kişiler bu bilgileri iyi okumalı