Alexa

Lazer ile Hemoroid (Hemoroid Nedir?)

Toplumumuzda merak edilen konulardan brisi de Hemoroid'tir. Hemoroid nedir? Hemoroid hastalığının belirtileri nelerdir? Hemoroid önlemleri ve tedavi yöntemleri nedir? Yapılan ağrısız ve kanamasız lazerli operasyonla hasta iyileşiyor mu? sorularına Op. Dr. Sedat Ocak cevap veriyor.

Lazer ile Hemoroid (Hemoroid Nedir?)

Hemoroid hastalığının belirtileri nedir? önlemleri ve tedavi yöntemleri nasıl oluyor? Yapılan ağrısız ve kanamasız lazerli operasyonla hastaların kısa bir zamanda normal yaşantılarına dönebiliyor mu?

Hemoroid Nedir?

Hemoroid hastalığının toplumda bir tabu olarak görüldüğünden sıklığı düşünülenden daha fazla olduğuna dikkat çeken Opr. Dr. Sedat Ocak, "Hemoroid hastalığı toplumun yaklaşık %50 nüfusunu etkileyen, erkek ve kadınlarda görülen bir durumdur. Hemoroidal damar yastıkçıkları herkeste bulunur ve makat toplar damarlarının anüsün (makat) tam olarak kapanmasına yardımcı olur. Ancak bu yastıkçıklar genişler, sarkarsa şikayetlere ve sorunlara neden olur. Mayasıl ya da tıbbi adıyla hemoroid, hastaların utanmaları, muayene olmaktan korkmaları gibi nedenlerle genellikle geç teşhis ediliyor ve zamanında tedavi edilmeyen hemoroidler ilerleyip dayanılmaz ağrılara, şişliklere, kanamalara, kansızlık ve halsizliğe neden oluyor.

Hemoroid Belirtileri Nedir?Opr. Dr. Sedat Ocak

Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sedat Ocak, Kaşıntı, yanma, ağrı, hassasiyet, kanama başlıca şikayetlerdir. Bu durum tuvalet yapılması sırasında ıkınmalarda daha belirgin hal alır. Sıklıkla makattan kendiliğinden ya da dışkılamayla kan gelmesi, klozetin kana bulanması gibi şikayetlerle ön plana çıkan bu hastalıktır. 10 hastadan 4'ünde hiçbir şikayete neden olmadan da var olabilmektedir.

Lazer İle Hemoroid Tedavisi

Op. Dr. Sedat Ocak yaptığı açıklamada, "Lazer Proktoloji Uygulamaları ile fistül, hemoroid (basur), pilonidal sinüs (kıl dönmesi) tedavisinde sıfır hata, büyük başarı imkanı sunarak, hastaların kısa süre içinde hemoroidten kurtulmasını ve aynı gün iş hayatına dönmesini sağlıyor. Ocak; Artık günümüz teknolojisi ile hemoroid yani basur tedavisi ameliyat gerektirmiyor."Lazer Proktoloji Uygulamaları" Merkezize kazandırdığımız dünyanın en küçük ve en güçlü lazer cihazımız sistem standlara uygun, performans ve değer sahibidir. Üstün işçiliği, dizaynı patentli soğutma teknolojisi ve berzerlerinden daha küçük ebatıyla, tedavi de istenilen başarıyı elde edebilmesiyle, sıfır hata büyük başarısı sayesinde farkını en iyi şekilde ortaya koymaktadır." şeklinde konuştu.

Kıse Zamanda Tedavi

Kısa zaman içinde Hemoroid tedavisinin tamamlandığını dile getiren Ocak; "Hemoroid şikayeti olan hastaların öncelikle bir kamera vasıtasıyla (rektosigmoidoskopi) muayene edildiğini belirten Dr.Ocak, "Muayenenin ardından kesin tanı konur. Günübürlik bir işlem olan lazer teknolojisi ile ağrısız ve kolay bir tedavi uygulayarak, bu sağlık sorunun dan kısa bir sürede tedavi ediyoruz. Son teknolojik aletle yapılan bu İşlem, istirahat gerektirmiyor. Kişi aynı gün günlük hayatına dönüyor, işbaşı yapmasına olanak sağlıyor. Uygulama yapılan cihaz dünya da bilinen son teknoloji ürünüdür. Hemoroidten kurtardığımız bölgede diğer yöntemlere göre tekrarlama riskini minimuma indiriyoruz." şeklinde konuştu. ;

Samsun Büyük Anadolu Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sedat Ocak, Proktoloji Hemoroid Merkezine kazandırdığımız dünyanın en küçük ve en güçlü lazer cihazımız standlara uygun, performans ve değer sahibidir. Üstün işçiliği, dizaynı patentli soğutma teknolojisi ve benzerlerinden daha küçük ebatıyla, tedavi de istenilen başarıyı elde edebilmesiyle, farkını en iyi şekilde ortaya koymaktadır. ” dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2018, 18:20
YORUM EKLE