Alexa
banner314

Migren Baş Ağrınızdan Botoxla Kurtulun

Migren Baş Ağrısı çileden çıkaran bir hastalıktır. İnsanlar migrenden kurtulmanın yollarını arıyor. Migren, insanların yaşam konforunu bozan bir rahatsızlıktır. Peki migren nedir? Migrenden nasıl kurtulunur?

Migren Baş Ağrınızdan Botoxla Kurtulun

Migren hastalığından nasıl kurtulunur? Migren nedir? Migren ağrıları nasıl geçer? insanlar migrenden ve migren ağrılarından kurtulmak için her türlü çareyi arıyor. çok aranan kelimelerden birisi ola migrenin tedavisi var mı? en önemlisi miren nedir?

Uzm.Dr.Abdurrahman Akbaş, "migren" nedir sorusuna cevap verdikten sonra  “Migren Botoksu” ile tedavi nasıl olunur bunu anlattı.

Migren Nedir?

Dr. Akbaş, “Zonklayıcı, başın içinde balyozla çalışıyorlarmış” duygusu yaratan bilinen en şiddetli baş ağrısı türüdür.  Genellikle bulantı, kusma, ışığa veya sese karşı aşırı hassasiyet migren baş ağrısına eşlik eder. Stres, Sıcak ve soğuk ortam, uzun süre aç ve susuz kalmak, uyku düzenindeki değişiklikler, kadınlarda adet dönemleri, bazı kokular ve yiyecek, içecekler  migren ataklarını tetikleyebilirler” ifadelerini kullandı.

Migren Botoksu Nedir?

Migrenin Botoks ile tedavisinden bahseden Akbaş, “Migrenin Botoks ile tedavisi son yıllarda çok kullanılan yeni ve etkili bir çözüm yoludur. Deneyimli hekimler tarafından yapıldığında dört hastadan üçü uzun aylar ve bazen yıllar boyunca şiddetli migren ataklarından kurtulabilmekte veya ağrı şiddetleri çok azalmaktadır. Ayrıca hastaların kullanmakta oldukları başta ağrı kesiciler olmak üzere, diğer pek çok ilaçlara gereksinimleri de belirgin olarak azalmaktadır” dedi.

Kronik Migren Tedavisi

Uzm. Dr. Abdurrahman Akbaş “Kronik Migren tedavisinde Botoks; alın, şakaklar, ense ve boyun bölgesinde 31-39 noktaya uygulanmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri ve İngilterede yaygın olarak kullanımına başlandıktan sonra ülkemizde de kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Ülkemizde de kronik migren tedavisinde Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ruhsatlandırılmış olan botoks tedavi uygulanmasının güvenilir olması için bir nöroloji uzmanı tarafından yapılması önemlidir” şelinde açıklamasını sonlandırdı.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 11:39
YORUM EKLE

banner313