Alexa
banner322

Sağlıklı Kadınlar İçin Riskler Ortadan Kalkıyor

Dış genital bölgede bazı sebepler sonucunda koyulaşma veya kararma gibi durumlar ortaya çıkmaktadır.

Sağlıklı Kadınlar İçin Riskler Ortadan Kalkıyor

Vajina Beyazlatma konusu ile ilgili olarak dış genital bölge olarak bilinir ve bazı belirli sebepler sonucunda renginde koyulaşma veya kararma gibi durumlar ortaya çıkmaktadır. Vulva’da denilen bu bölge yaştan kaynaklı olarak ve hormonal değişimden dolayı rengi koyulaşmaktadır. Ayrıca sir ağda uygulamaları da vajinada kararmaya sebep olmaktadır. Bu sorun kalıcı olarak Vajina Beyazlatma ile çözülmektedir. Vajina hassas olan bir bölge olmasından dolayı ısının etkisi ile yanarak renk pigmentlerini kaybetmektedir. Hamilelik ve sürekli olarak kullanılan bazı ilaçları etkisi de vajinanın koyulaşmasına neden olur. Özellikle koyu tenli Vajina Beyazlatma ile tedavi edilmektedir. Bu yöntemi özellikle esmer tenli bayanlar daha çok tercih etmektedir.

Vajina Beyazlatma Operasyonu

Birçok kadın tarafından merak edilen bu operasyon, ortalama olarak 15 – 20 dakika sürmektedir. Ağrı ve acı duyulmadan yapılan Vajina Beyazlatma yöntemi bu özelliği ile de birçok kişinin ilk tercihleri arasına girmektedir. Bu tedavi yönteminde genel anestezi uygulamaya da gerek yoktur. Vajinanın koyulaşmasına sebep olan melanosit hücrelerine Vajina Beyazlatma sayesinde direkt etki uygulanmakta ve bu hücrelerde meydana gelen tahribat sonucunda vajinada beyazlaşma sağlanmaktadır. Tek seansla çözülebilen bu sorun hastanın durumuna göre uzman kararı ile daha fazla seansla da çözümlenebilmektedir ve Vajina Beyazlatma işlemi sonrasında hasta herhangi bir yatış işlemi yapılmadan normal hayatına dönebilmektedir.

Vajina Beyazlatma İşlemi Sonrasında Yapılması Gerekenler

Hastalar uygulanan Vajina Beyazlatma Lazer işlemi sonrasında yalnızca uzman doktorun dediklerini yapmalıdır. İşlem sonrasında genellikle krem veya merhem doktor tarafından tavsiye edilmektedir. Bazı hastalarda Vajina Beyazlatma işlemi sonrasında vajina bölgesinde kararma veya kızarıklıklar meydana gelir. Bu durum her hastada yaşanmaz ve yaşanan hastalarda da geçici bir durumdur. Bazı kişilerde de vajinada su toplama görülmektedir. Bu süreçte yenilenen cilt dökülerek yerine yeni deri oluşacaktır. Bu sayede vajina yeni derinin etkisi ile kararan deriden kurtularak beyaz deriye kavuşacaktır. Bunların yanında Vajina Daraltma Lazer epilasyonu da önemli derecede tercih sebebidir.

Vajina Beyazlatma İşleminde Risk Faktörü

Lazer ile yapılan Vajina Beyazlatma işleminde herhangi bir risk asla söz konusu değildir. Lazer işlemi belirli bir mesafeden uygulandığı için de cilde herhangi bir zararı yoktur. Bu uygulama herhangi bir alerjik durumda ortaya çıkarmamaktadır. İşlem sonrasında vajinanın derisi yaklaşık 1 hafta içinde kendini yenilediği için hasta kısa zamanda günlük yaşamına dönmektedir. Kısa süreli kızarıklıklar da meydana gelmediğinde cinsel yaşam bile devam edebilmektedir. Sadece derinin koyulaşmasına sebep olan hücrelere uygulandığı için diğer hücrelere herhangi bir etkisi yoktur. Konu hakkında daha ayrıntılı bilgi için http://www.monalisadokunusu.com/vajina-beyazlatma-lazer internet adresine girebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2017, 17:04
YORUM EKLE