Alexa

Yeni zayıflama trendi: Teff tohumlu çay

Yeni zayıflama trendi: Teff tohumlu çay

Her yıl farklı bitki çayları ilgi çekerek zayıflamaya yardımcı olması için ortaya çıkmaktadır. Son yılların en popüler bitki çaylarından biri de teff tohumlu bitki çayıdır. Bu bitki çayının bu kadar popüler olmasının nedeni ise kısa sürede fazla kilolarından kurtulmak isteyenlerin teff zayıflama çayı ile olumlu sonuçlar almasından kaynaklanmaktadır. Bitki çayları tüketilirken dikkat edilmesi gereken hususlara da özen gösterilmelidir. Zayıflamak isterken farklı sağlık sorunları ile karşılaşmak mümkün olabilir. Bu nedenle mutlaka doktora danışıldıktan sonra tüketilmesi tavsiye edilir.

Teff tohumu çayı nasıl kullanılır?

Bitki çayları genel olarak karışım şeklinde tüketilmektedir. Hazır poşetler içerisinde yer alan bitkilerin kaynar su ile demlenerek tüketilmesinin yanı sıra bitkinin kendisi ile de bitki çayı hazırlanabilmektedir. Kaynar su ilave edilen bitkiler bir süre bekletildikten sonra ılık bir şekilde tüketilmektedir. Teff tohumu bitki çayı hazırlanırken de bu şekilde hazırlanması gerekir. Bitki çayının poşetli hazır şekilde tüketilmesi daha pratik olduğu için çok fazla tercih edilebilir. Fakat daha doğal bir şekilde hazırlanmasını tercih edenler tohumun direk olarak kaynar su ile birleşmesini tercih edebilirler. Teff tohumu biti çayı vücuda sağladığı yararlar sayesinde kişinin hem kilo vermesini hem de daha dinç bir vücuda sahip olmasına yardımcı olur. Bu sayede kişi kısa sürede kilo vererek daha fit bir vücuda sahip olmanın keyfini yaşayabilir.

Teff tohumlu bitki çayı faydaları nelerdir?

Bitki çaylarının düzenli kullanılması ve gerektiği miktarda tüketilmesi vücut sağlığını koruyucu etkiye sahiptir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde etki gösteren bitki çayları hastalıklara karşı da koruyucu önlem alınmasını sağlar. Böylece çabuk hastalanmanın önüne geçilebilir. Teff tohumu son zamanlarda adından sıkça bahsedildiği için hem zayıflamaya hem de vücut sağlığına etki eden bitki çayları arasında yer almaktadır. Özellikle diyet yapan ve sağlıklı beslenenler için protein ve lif kaynağı olarak bilinen bu tohum kişinin kısa sürede fazla kilolarından kurtulmasına yardımcı olmaktadır.

Teff tohumlu çay ne işe yarar? Neye iyi gelir?

Sağlıklı beslenme ve spor alışkanlığı olan kişiler için metabolizmanın hızlı bir şekilde çalışmasına da etki gösteren teff tohumlu çay düzenli olarak tüketilmesi gerekir. Yemeklerden önce içilen bir fincan teff tohumlu çay hem fazla yemek yemeyi engeller hem de uzun süre tokluk hissi verir. Kan şekerini dengeleyici etkisi sayesinde acıkma hissini de geciktiren teff tohumlu çay çok fazla kalorisi yüksek gıdaların tüketilmesine de engel olur. Diğer bitkiler ile karıştırılarak tüketilebile teff tohumu çayı aroma katmak için değişik bitkiler ile beraber demlenebilir. Teff tohumlu çay ayrıca kolon kanserine karşı koruyucu olmaktadır. Kanserli hücrelerin artmasına engel olur. Bunun yanı sıra bağışıklık sistemini güçlendirerek kış aylarından soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıkların daha hafif bir şekilde geçirilmesine yardımcı olur.

Teff tohumlu çay siparişi nasıl verilir?

Resmi satış sitesi üzerinden teff tohumu fiyatı hakkında bilgi alarak sipariş verebilirsiniz. Oldukça etkili ve faydalı olan bu çay sayesinde kilolarınıza veda edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2018, 14:20
YORUM EKLE