Alexa

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı Üzerinden Hesap mı yapılıyor?

Samsun’da Atakum ilçesinde anayasa değişikliği için yapılan referandumda hayır çıkmış olmasını AK Partili Belediye Başkanı İshak Taşçı’ya bağlayorlar. Ak Partili belediyenin bulunduğu bir ilçede “HAYIR” nasıl çıktığına anlam veremedikleri belirtiyorlar.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı Üzerinden Hesap mı yapılıyor?
banner327

Samsun'da 16 ilçede referandumda EVET çıkarken Atakum ilçesinde hayır çıkmış olmasının günahı İshak Taşçı’ya yükleniyor. Tek adamı günah keçisi haline getirmek ne kadar doğrudur?

Atakum’da Ak Parti’nin teşkilatları yok mu? AK Parti Milletvekilleri bu bölgelerde çalışma yapmadı mı?

Kaldı ki, Atakum’da hayır’ın çıkmasını çok tabi ve normal görmelidir. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın çalışmadığını söylemek büyük bir haksızlık olur. Haksızlığa karşı susmakta ikinci bir haksızlık olur. Eğer İshak Taşçı’ya Atakum’un vebali yüklenmeye çalışılıyor ve hala konuşuluyorsa bu kötü emeller peşinde koşan birilerinin hesabından başka bir şey değildir.

 Samsun’da AK Parti içinde yıpratma politikası moda haline getirildiği malumdur. Referandum kapsamı dâhilinde belki de Samsun’da en disiplinli, en ciddi ve en samimi çalışmalar içinde bulunanlardan birisi İshak Taşçı olmuştur. Referandumda Atakum’da yürütülen “EVET” kampanyasında Taşçı’nın ağırlığı vardır.

Bir değerlendirme yapılırken, hiç de emsal teşkil etmeyen ilçeleriyle Atakum’u kıyas yapmaya çalışmak doğru sonuçları perdeler. Atakum’un Siyasi, sosyal ve kozmopolit yapısından kaynaklanan özelliğini dikkate almak gerekir. İshak Taşçı’nın başkan seçilirken aldığı oy oranı %38 olduğu düşünülürse, tablo daha da netleşecektir. Kaldı ki, aynı ölçülerde “evet” kampanyası yürüten büyük kentlerde Ak Parti’nin önemli kayıplar yaşadığı ortadadır.

Türkiye genelinde İstanbul ve Ankara başta olmak üzere kimsenin aklına dahi getirmediği yerlerde çıkan hayır oyları, büyük ölçüde kemik oylarını korumayı başaran Atakum İlçesi için neden bu kadar gündeme alınıyor. Üstelik de Samsun’da oy kaybı yaşayan tek ilçe Atakum değilken. Eğer mesele Referandumdan evet çıkmasıysa maksat hasıl olmuştur. Yok, mesele kazanılan referandum üzerinden iç hesaplaşmaysa, bundan en az zararla çıkacak isim ortaya koyduğu performans ile İshak Taşçı’dır. Taşçı’nın Atakum gibi solun kalesi gözüken bir bölgeden partisinin kemik oylarını koruyarak çıkması hiç de azımsanacak bir durum değildir.

Atakum ilçesinde anayasa değişikliği için yapılan referandumda yüzde 46.53 oranında Evet çıkarken yüzde 53.47 oranında Hayır çıktığını ısrarla belirtenler nedenlerini de ortaya koymalıdır. Samsun1 Kasım 2015 tarihinde yapılan seçimlerde Atakum ilçesinde AK Parti Yüzde 47,5, CHP yüzde 32,1 MHP ise yüzde 16,5 oranında oy almıştı. Samsun ilçeleri içinde özellikle Atakum’da seçimler baz aldığında CHP faktörünü unutmamalıdır.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2017, 14:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
y
y - 2 yıl Önce

Yorumunuz çok doğru ve yerinde

karani
karani - 2 yıl Önce

en büyük başkan bizim başkan, başkana haksızlık mı var.

ayla sement
ayla sement - 2 yıl Önce

başkanımızı seviyoruz. onunkadan çalışkan bir başkan var mı?

Anıtın kuntin
Anıtın kuntin - 2 yıl Önce

Yalakalık yapmayın haber yapın

Soner
Soner - 2 yıl Önce

Bunun hizmetlerini bir biz görmüyoruz nedense nasıl çalışıyor anlamadım ya bu insanlar gör yada yalaka anlamadım

Malik
Malik - 2 yıl Önce

Ak parti icinde menfaat guruplari ortaligi karistiriyor.baskan bence en duzgun calisanlardan birisidir

Yakup ÇAKIR
Yakup ÇAKIR - 2 yıl Önce

Sonuna kadar arkasındayız başkanımızın samsun il dahil olmak üzere ençok çalışan kişi İshak başkan olduğunu hepimiz gördük.

Titi
Titi - 2 yıl Önce

Kardesim sonuna kadar dogru diyorsun. Dogru tespitler yapmışsın İshak Taşçı Sansun sa performansı en iyi olan belediye başkanıdır. Siyaseten onu yipratmaya çalışıyorlar. Ama Gunes balcikla sivanmaz adam calisiyor. CALISIYOR GIBI GORUNENLER BAŞKANI YIPARATMAYA ÇALIŞIYOR. AYIPTIR