Alexa

ATAKUM MİMAR SİNAN ORTAOKULU BAŞARIYA DOYMUYOR !

Samsun Atakum' da bulunan Mimar Sinan Ortokulu, Samsun' un başarılı okullarından biri olup, 2018- 2019 Eğitim ve Öğretim Yılını da başarılar ve ödüllerle kapatmaya hazırlanıyor.

ATAKUM MİMAR SİNAN ORTAOKULU BAŞARIYA DOYMUYOR !

KAPSAMHABER - Mimar Sinan Ortokulu, Samsun' un başarılı okullarından biri olup, 2018- 2019 Eğitim ve Öğretim Yılını da başarılar ve ödüllerle kapatmaya hazırlanıyor.

SPORTİF ÇALIŞMALAR :FUTBOL :

Okulun Futbol Takımı, tüm rakiplerini eleyerek Samsun İl Birincisi oldu.

SATRANÇ 10 YAŞ ALTI İL BİRİNCİLİKLERİ:

Bilal Emre ÇİÇEK 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnavası' nda 10 Yaş altı Kategorisi' nde İl Birinciliği ve;
Dedağı Şehit İsa Kurt İlkokulu; 23 NİSAN Satranç Turnuvası, 10 Yaş altı Kategorisi İl Birinciliği;

Elif Ezgi ÇİÇER Dededağı Şehit İsa Kurt İlkokulu 23 Nisan Satranç Turnuvası 12 Yaş altı, En İyi Bayan Sporcu Birincisi
ROBOTİK ÇALIŞMALAR :

19 Mayıs Üniversitesi; Robotik Kulübü Öğrencileri ile Robotik Kodlama Öğrencileri, kodlama etkinlikleri ve Final' de de çizgi izleyen robot çalışmaları cok verimli geçti.

Etkinlikte öğrencilere; bilgi ve tecrübeleri ile öğrencilerin ufkunu açan üniversiteli abi ve ablalarından çok şeyler öğrendiler ve seneye, daha farklı etkinlikler yapacaklarının sözünü de aldılar.

SAĞLIK ETKİNLİĞİ : KAN BAĞIŞI' NDA REKOR: 500 ÜNİTE KAN

100. Yıl Etkinliği kapsamında düzenlenen; Kan Bağışı Kampanyası' na büyük katılım sağlandı. Velilerin, öğretmenlerin, vatandaşların büyük bir ilgi gösterdiği kampayada, 500 ünite kan bağışıyla Atakum ilçe birincisi oldu.

Daha saymakla bitiremeyeceğimiz birçok başarı ve ödüllerin sahibi olan Samsun Mimar Sinan Ortaokulu' n, başarılı Okul Müdürü Hikmet ÖZKAN' ı, Okul İdarecilerini ve başarılıöğretmenleri kutlarız.

Haber : Oktay ZERRİN - Atakum- Samsun

YORUM EKLE