Alexa

Atakum’da Yaşlılar Sosyal Merkezi Projesi

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Yaşlılar Sosyal Merkezi Projesi ile yaşlıların sağlık, ulaşım gibi öncelikli ihtiyaçların yanı sıra, onları sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle kuşatan hizmetler sunacaklarını söyledi.

Atakum’da Yaşlılar Sosyal Merkezi Projesi

Başkan Cemil Deveci, Yaşlıların tüm ihtiyaçlarını belediye olarak karşılayacaklarını belirterek, “Yaşlılar, bu proje ile ikinci baharı yaşayacak” ifadelerini kullandı.

CHP Kadın Kolları Üyeleri, VM Medical Park Samsun Hastanesi Genel Müdürü Dr. Hakan Özcan, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Atakumlu vatandaşlar Cemil Deveci'yi makamında ziyaret etti.  Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Herkesin fikrine ve görüşüne değer veren belediyecilik anlayışı ile görev yapacaklarını söyledi.

Atakum için üreteceklerini belirten Cemil Deveci, “Atakum’da yaşayan herkesle kardeşçe, el ele, kol kola, omuz omuza olacağız. Sevgiyle herkesi kucaklayacağız. Kavgayı değil, barışı tesis edeceğiz. Atakum için üreteceğiz. İşsizlikle mücadele edeceğiz. Gençlerimize ve üniversite öğrencilerimize iş imkanları sağlayacağız. Sosyal Belediyecilik çalışmalarıyla dertlere derman olacak önemli hizmetleri hayata geçireceğiz. Kimsesizlere, engellilere, yaşlılara, yoksullara, kadınlara, çaresizlere derman olacağız. Onların derdi bizim derdimiz olacak.”ifadelerini kullandı.

Atakum’da Yaşlılar Sosyal Merkezi Projesi

Yaşlıların sağlık, ulaşım gibi öncelikli ihtiyaçların yanı sıra onları sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle de kuşatıcı hizmetler sunacaklarını söyleyen Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Samsun’da özellikle Atakum’da yaşlı nüfusumuz bir hayli fazla. Sağlık kontrollerine ve psikolojik desteğe ihtiyacı olan yaşlılarımızın yanında olacağız. Onların her ihtiyacını karşılayacağız. Bir ekip kuracağız. Birçok sosyal hizmetlerimiz olacak. Yaşlılarımızın pazar alışverişi, sağlık kontrolleri, hastane transferi gibi nice hizmetleri belediye olarak biz yapacağız. Bütün bunlar oluşturacağımız ekipler tarafından yapılacak. Bu ekipte üniversite öğrencilerimizden oluşacak. Part-time yarı zamanlı çalışacaklar. Böylece yaşlılarımız ve gençlerimiz arasında sımsıcak bir köprü kuracağız. Yaşlılarımız birçok hizmetlerimizden faydalanarak hoşça vakit geçirecekler. Hobi edinmeleri için kurslar açacağız. Sanatsal ve kültürel faaliyetleri yapacaklar.  Ebru, hat, satranç gibi kursları da görecekler. Mutlu ve huzurlu bir ortam oluşturacağız.”

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 20:46
YORUM EKLE