Alexa
banner314

Balkan Türkleri Atatürk İçin Kuran-ı Kerim Okuttu

Samsun Balkan Türkleri Derneği Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. Yıldönümü vesilesiyle dernek binasında kuran-ı kerim okuttu.

Balkan Türkleri Atatürk İçin Kuran-ı Kerim Okuttu
banner327

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. Yıldönümü vesilesiyle dernek binasında kuran-ı kerim okutan Samsun Balkan Türkleri Derneği dernek üyelerinin yoğun katılımıyla Atatürk'ü andı.

Samsun Balkan Türkleri Derneğinde düzenlenen program Dernek Başkanı Uğur Burak Özata’nın günün anlam ve önemini anlatan selamlama konuşmasıyla başladı. Ardından dernek üyesi Emin Demir Atatürk’ün ruhu için kuran-ı kerim okuyup dua etti.

Samsun Balkan Türkleri Derneği Başkanı Uğur Burak Özata programda yaptığı konuşmada şöyle dedi:

“Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 80. yıldönümünde dualarla anmak için böyle bir program tertip ettik. Her yıl 10 Kasım’da çeşitli aktiviteler ve dua programları ile Atamızı yad ediyoruz. Bu akşam düzenlediğimiz programla Başta Atatürk ve silah arkadaşları olmaz üzere tüm şehitlerimizi bir kez daha andık. Derneğimiz üyesi Emin Demir hocamızın Atatürk ve silah arkadaşlarının ruhu için Kuran-ı Kerim okuyup dua etti. Ardından kadınlar kolu tarafından yapılan helva ve ikramlarımızı misafirlerimize dağıttık. Dernek binamızda gerçekleştirdiğimiz programımıza katılan herkese yönetim kurulu, üyelerimiz ve şahsım adına teşekkür ederim’’ 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 10:48
YORUM EKLE

banner307

banner325