Alexa
banner314

Başkan Osman Genç; Canik, Artık Kültür ve Eğitim Merkezidir

Samsun Canik Belediye Başkanı Osman Genç, bir şehrin gelişmesinin kültür ve sanatla olacağını belirtti. Genç, Bir ülkenin en büyük zenginlik kaynağının yetişmiş insan gücü olduğunu ifade etti.

Başkan Osman Genç; Canik, Artık Kültür ve Eğitim Merkezidir
banner327

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun'a Kültür ve Turizm İl Müdürü olarak atanan Adnan İpekdal ile Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Mehmet İrfan Yetik'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 

Osman Genç, Dış İlişkiler Birimi Müdürü Ali Kemal Tural'ın da yer aldığı ziyaretlerde her iki yeni müdürün başarılı işlere imza atacağına inandığını belirten Başkan Genç, kültür ve eğitimden yoksun bir şehrin gelişmişliğinden söz edilemeyeceğini ifade etti.

Eğitim olmazsa olmayacağını belirten Canik Belediyesi'nin kültür ve eğitime en çok yatırım yapan belediye olduğuna dikkat çekti. Başkan Osman Genç, "Bizim için eğitim olmazsa olmazımız. Ne kadar yol, kaldırım, bina yaparsanız yapın, kültür ve eğitimde geriyseniz bunların hiç bir anlamı olmaz. Bu nedenle 14,5 yıldır eğitime fiziki, teknolojik ve arsa tahsisi olmak üzere 200 milyon liranın üzerinde yatırım yaptık. Öncü olarak 7 olan eğitim yuvası sayısını 42'ye çıkardık. Eğitim altyapısı sorununu çözdük. Belediye olarak yaptığımız eğitim tesislerinin yanısıra, mevcut okullarımızın fiziki ve teknolojik eksikliklerini gidererek yavrularımızın modern şartlarda geleceğe hazırlanmasını sağladık" dedi.

Eğitimde Akla Canik Gelir

Eğitim ve kültür denilince Canik'in akla geldiğini ifade eden Başkan Genç, "Proje üretme konusunda Karadeniz'in en başarılı belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz onlarca projenin içinde geleceğe dönük en güzel tesiri bırakacak olanlar kültür ve eğitime yaptığımız yatırımlardır. Bir şehre güzel ve modern binaların yapılmasından daha önemli şeyler vardır. Asıl önemli olan o binalara ruh verebilmek, onları kültürle ve sanatla buluşturabilmek. Bizler bu yönde yoğun mesai harcıyoruz. Canik'i kültür ve eğitim merkezi yapma konusunda önemli çalışmalar yaptık. İlçemiz belediyemizin yaptığı tesislerin yanında anaokulundan üniversiteye eğitimin her kademesine sahiptir. Canik artık kültür ve eğitim merkezidir" diye konuştu."  

GÜÇLÜ ÜLKE OLMAK İÇİN EĞİTİM

Bir ülkenin en büyük zenginlik kaynağının yetişmiş insan gücü olduğunu ifade eden Genç, "Güçlü ve kalkınmış bir Türkiye'nin yolu eğitimden geçmektedir. Bu nedenle çocuklarımızın eğitimlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirmeleri için gayret gösteriyoruz. Eğitim yatırımları konusunda bugüne kadar İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle işbirliği içerisinde bir çok başarılı iş gerçekleştirdik. Bu işbirliğini bundan sonra da sürdürmeye kararlıyız. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da kurumlarımızla işbirliği içinde, ortak akılla birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Ben Sayın İpekdal'a ve Yetik'e yeni görevlerinde başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

Öte yandan Başkan Genç ziyaretlerinde İpek ve Yetik’e ‘Geçmişten Günümüze Samsunpor’ ve ‘ Canik Oyuncak Müzesi’ kitaplarını hediye etti. 

YORUM EKLE

banner307

banner325