Alexa

‘Bir Dünya Bir Çocuk’ projesi ilgi gördü

Toplum Gönüllüleri Vakfı İğne Deliği Gençlik Merkezince hazırlanan ve ilk olarak Kazım Özdemir İlkokulunda uygulamaya konulan ‘Bir Dünya Bir Çocuk’ projesi ilgi gördü.

‘Bir Dünya Bir Çocuk’ projesi ilgi gördü

Toplum Gönüllüleri Vakfı İğne Deliği Gençlik Merkezince hazırlanan ve ilk olarak Kazım Özdemir İlkokulunda uygulamaya konulan ‘Bir Dünya Bir Çocuk’ projesi ilgi gördü. Mülteci ve Türk çocuklarının kaynaşmasını, birlikte eğlenceli vakit geçirmelerini, oyunlarla birbirlerine yakınlık duymalarını sağlamak amacıyla çeşitli etkinlikler ve oyunlar düzenlendi.

160 mülteci öğrenci ile toplamda 350 öğrenciye 19 Mayıs Üniversitesinde öğrenim gören 15’i mülteci 30 gönüllü öğrenci tarafından gün boyu çeşitli grup etkinlikleri ve oyunlar oynatıldı.

Konu ile ilgili Kazım Özdemir İlkokulu Müdürü Yaşar TEYYAREetkinlikler ile ilgili yaptığı açıklamada; Atakum ilçemiz İğne Deliği Gençlik Merkezinin 19 Mayıs Üniversitesinin çeşitli fakültelerinde öğrenim gören 3. ve 4. Sınıf öğrencilerinden oluşan 30 gönüllü eşliğinde ‘Bir Çocuk Bir Dünya’ projesi kapsamında okulumuzda bulunan 160 (Suriyeli-Iraklı-İranlı) mülteci öğrenciyi Türk öğrencilerle kaynaştırmak amacıyla yapılan etkinlik amacına uygun bir şekilde gerçekleştirildi.  Bu etkinlik ile okulumuzda var olan çocuklar arası kaynaşma, birlikte olma, yardımlaşma duygusu ve takım olabilme becerileri daha da üst seviyeye çıkmıştır" dedi.

Okul Müdürü Teyyare; bu çalışma için Gençlik Merkezi gönüllülerine ayrıca  teşekkür etti.  etkinliğe katılan velilerin, çocuklarının mutluluklarını görmekten dolayı memnuniyetlerini ifade ettiklerini, mülteci öğrencilerin ailelerinin ise bu kaynaşmadan son derece mutlu olduklarını ifade etti.

Teyyare; Bu etkinliğin gerçekleşmesine onay veren İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlkadım Kaymakamlığına, etkinlik süresince etkinliği izleyen İlkadım İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mevlüt SEYHAN’a teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2017, 13:57
YORUM EKLE