Alexa

ÇANAKALE' YE AĞIT ÇANAKKALE TURNESİ

Samsun Kültür ve Turizm Bakanlığı, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, Samsun Devlet Korosu, 1919' dan 1915'e " Çanakkale' ye Ağıt " Konser ve etkinlik programını, Çanakkale' de sunmaya hazırlanıyor.

ÇANAKALE' YE AĞIT ÇANAKKALE TURNESİ

Samsun İlkadım Belediyesi' nin katkılarıya gerçekleşetirilecek olan " Çanakkale' ye Ağıt "adlı konser ve etkinliği; 10- 14 Haziran 2019 tariherinde, Çanakkale' de gösterime sunulacak.

Konserin Şef' liğini, Koro Şeflerinden Nihat GÖNÜL yapacak. Sanat Kurulu ise şu isimlerden oluşuyor:

Nihat Gönül( Koro Şef V. )

Özge Altıntaş Özcan ( Koro Şef Yrd.V.)

Kemal Yurt: Koro Müdür V. )

Gülbin Bakan: ( Sanatçı )

Nâzan Saral ( Sanatçı )

Proje Sahibi: T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu.

Şef: Nihat GÖNÜL

Grafik- Tasarım: Muhsin KORKMAZ

Stüdyo: Drum Clinic ( Samsun )

Mix& Mastring : Burak ERTETİK

Tonmaister: Can KANDAZ

Konserde, 9 saz, 15 ses sanatçısı ve 13 Misafir Sanatçı yer alacak. Konserde, 17 eser seslendilecek olup, bestesi Koro Şefi Nihat Gönül'e ait " Rast Tekbir ", "Seferberlik İlân Olmuş " adlı besteyi, Koro Ses Sanatçısı R. Özlem ACAR, " Çanakkale Şehitleri Şiri"ni ise Samsun Devlet Klasik Türk Müziği, Amatör Çocuk Korosu' ndan Bengisu KARADENİZ seslendirecek.

Ayrıca; toplamda, 17 eser icrâ edilecek olup, Samsun DKTM Korosu; tüm sanat ve musıkiseverleri; 10- 14 Haziran tarihlerinde; " Çanakkale'ye Ağıt " adlı, Çanakkale Konseri ve Turnesi' ne davet ettiler.

Devlet Klasik Koro Şefi Nihat Gönül " Saygıdeğer Sanatseverler; Çanakkale, bin yıllık tarihimizin her anına damga vuran; istiklal ve istikbâlimiz konusundaki kararalılığımızın, iman gücünün, çok büyük fedakârlıklarla bir kez daha te' yid edildiği yerdir.

Bu itibarla hazırladığımız " Çanakkale' ye Ağıt " adlı " cd " miz, fasıl musıkisi formatında, ancak farklı makamlardan oluşan, geçiş ve ara taksimleri olmayan bir bütünden meydana geliyor.

Eseri, film şeridi gibi düşünerek dinlemenizi tavsiye ediyorum. Bu çok anlamlı projemizin " CD " yapılması yönünde, bize çok büyük destekleri olan; Güzel Sanatlar Genel Müdürü' müz Doç. Dr. Sayın Murat Sâlim TOKAÇ ve değerli yardımcılarına, Koro' muzun kıymetli sanatçılarına şükranlarımızı sunuyoruz. " şeklinde konuştu.

Özel Haber: Oktay ZERRİN- Samsun

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 20:44
YORUM EKLE