Alexa

Canik Canlı Hayvan Pazarı ve Kurbanlık Satış Yeri

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, vatandaşları kurbanlıklarını sağlıklı ve güvenilir ortamdan almaları için Canik Canlı Hayvan Pazarına davet etti.

Canik Canlı Hayvan Pazarı ve Kurbanlık Satış Yeri

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Halkın rahat ve fiziken uygun mekanlarda hayvan ve kurban alımına yardımcı olmayı ve oluşabilecek olumsuz görüntülerin önüne geçmeyi amaçladıklarını belirterek, Kurban satış yerinin içerisinde tuvalet ve duş imkanları başta olmak üzere, kafeterya, mescit gibi pek çok sosyal imkanı hemşehrilerinin hizmetine sunduklarını belritti. 

Canik Belediyesi tarafından üreticiler için yapılan Canlı Hayvan Pazarı ve Kurbanlık Satış Yeri, sağlıklı ve modern satış ortamıyla satıcıların taktirini kazandı. Pazarda üreticileri ziyaret eden Başkan Osman Genç, vatandaşları kurbanlıklarını sağlıklı ve güvenilir ortamdan almaları için Canik Canlı Hayvan Pazarına davet etti.

Genç, Kurban Bayram öncesinde Dereler Mahallesi'ndeki Hayvan Pazarı ve Kurban Satış Yeri'ni gezerek satıcıları ziyaret etti. Bayram öncesinde ilçeye gelerek hayvan satışı gerçekleştiren üreticilere bereketli satışlar dileyen Osman Genç, Son derece modern şartlarda hizmet veren canlı hayvan pazarında satıcılar ve alıcılar için her şeyin düşünüldüğünü belirtti.

"Hayvan Alışverişinizi Kolayca Yapın"

 "100 metrekarelik 90 parselden oluşan Canlı Hayvan Pazarı ve Kurban Satış Yeri içerisinde otopark, tuvalet, kantar yeri, mescid, duş bulunduğuna dikkat çeken Osman Genç, Ayrıca pazar içerisinde bir veteriner de yıl boyu görev yaptığını, burada satıcıların elektrik ve su ihtiyaçlarına kadar her şey düşünüldüğünü, Hayvan satıcılarının rahat bir ortamda ticaretlerini, vatandaşların ise canlı hayvan alışverişlerini kolayca yapabilileceklerini anlattı.

Hayvan satış ve kesimlerinin hijyenik ortamda sağlanmasının yanında üreticilere ekonomik kazanç sağlaması amacıyla bu tesisi yaptıklarını ifade eden Başkan Genç, Aynı zamanda burasının kent içinde kaçak ve hijyen olmayan koşullarda satış ve kesimlerin de önüne geçiliyor şeklinde konuştu.

Pazarda veteriner de görev yapıyor

Halkın rahat ve fiziken uygun mekanlarda hayvan ve kurban alımına yardımcı olmayı ve oluşabilecek olumsuz görüntülerin önüne geçmeyi amaçladıklarını da belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Kurban satış yerinin içerisinde tuvalet ve duş imkanları başta olmak üzere, kafeterya, mescit gibi pek çok sosyal imkanı hemşehrilerimizin hizmetine sunuyoruz. Yine Hayvan Pazarı içerisinde veteriner de görev yapmaktadır. Vatandaşlarımızı kurbanlıklarını sağlıklı ve güvenilir ortamdan almaları için Canik Canlı Hayvan Pazarına davet ediyorum" ifadelerini kullandı. 

 

KAPSAMHABER

YORUM EKLE