Alexa

Çarşamba Ülkü Ocaklarından Uyuşturucuya Karşı Sert Tepki!

Çarşamba Ülkü Ocaklarından yapılan açıklamada, “Ülkü Ocakları Uyuşturucu ile Mücadele Platformu” çalışmalarına tüm kararlılığıyla devam ettiği belirtildi.

Çarşamba Ülkü Ocaklarından Uyuşturucuya Karşı Sert Tepki!

Çarşamba Ülkü Ocakları Teşkilatlandırmadan sorumlu başkanı Ramazan Yaman yaptığı yazılı basın açıklamasında, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı “Uyuşturucu İle Mücadele Platformu” çalışmalarına bugün de tüm kararlılığıyla devam ettiğini belirtti.

Kirli Oyunlar Devam Ediyor
 

Yaman, "Türk gençliğini Damarlarındaki asil kanı kirletme sloganımızla bu mücadelenin bir parçası olmaya davet ediyoruz. Ülkemizde her 100 gençten 1 i uyuşturucuyu tanımış ve denemiş durumdadır. Bugün maalesef tüm dünyada olduğu gibi Türk Gençliği’ni de avuçlarının içine alarak etkisiz hale getirmek isteyen uyuşturucu çeteleri ve bunlarla ilişkili odaklar kirli oyunlarına devam etmektedir." dedi.

Yaman devamla açıklamasını şöyle devam ettirdi:

Devletin resmi raporlarına göre Türkiye'de uyuşturucu ticaretini, satışını, dağıtımını Türkiye’de faaliyet gösteren terör örgütleri yapıyor. Ve bu örgütler bugün en büyük finansal kaynağı uyuşturucu ticaretinden elde ediyor. Uyuşturucu ticaretinde ilk hedef her zaman okul çağındaki gençlerimiz olmuştur. Bu raporlar, bu analizler, bu istihbaratlar göstermektedir ki, terörün Türkiye’de yaşayabilmesi için her gün onlarca çocuk, genç madde bağımlısı yapılması ve ölmesi gerekiyor. Bu yüzdendir ki Uyuşturucu satıcılığı yaparak gençlerimizi yavaş yavaş katleden uyuşturucu tacirleri de teröristtir, vatan hainidir.

"Uyuşturucuya Karşı Mücadelede Kararlıyız!"

Uyuşturucu satıcılarının kirli oyunlarının etkilerinin sokaklarda ve okullarda hatta evlerde kendisini hissettirdiğini belirten Ramazan Yaman, "Kişi ve toplum sağlığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu kullanımı ile evrensel insan haklarına saygılı, sosyal çevrenin değerlerini de dikkate alarak topluma karşı sorumluluk duygusuyla hareket eden Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı “Uyuşturucu İle Mücadele Platformu” çalışmalarına bugün de tüm kararlılığıyla devam etmektedir." dedi. 

Yaman açıklamasını şöyle sürdürdü:

Ülkü Ocakları, uyuşturucu madde kullanımının kişisel ve toplumsal ‘maliyetine’ dikkat çekecek, aile bağlarının ve sağlıklı arkadaşlık ilişkilerinin önemi üzerinde duracak, Türk gençliğini bilime, spora ve sanata yönlendirecektir. Uyuşturucu madde kullanımına yönelecek, özendirici birtakım hareketlere maruz kalacak kitlelerin; “Ülkü Ocakları Uyuşturucu ile Mücadele Platformu” faaliyetleri ile uyuşturucunun nelere mal olduğunu fark etmeleri sağlanarak uyuşturucunun beraberinde getireceği kişisel ve toplumsal problemlerin önüne geçilecektir.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2018, 10:50
YORUM EKLE