Alexa

ÇARŞAMBA’DA “TEKSTİLKENT” PROJESİ

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, tekstil firması işletmecileri ile düzenlediği toplantıda, “Tekstilkent projesi ile istihdamda önemli büyüme gerçekleştireceğiz. " dedi.

ÇARŞAMBA’DA “TEKSTİLKENT” PROJESİ

Tekstilkent projesi ile tüm tekstilcileri bir bölgede toplayacaklarını ifade eden Başkan Halit Doğan, Tekstilkent projesi ile istihdamda önemli büyüme gerçekleştireceklerini söyledi.

İş adamların talep ve sıkıntılarını dinlediklerini söyleyen Başkan Doğan, "Çözüm odaklı çalışıyoruz, Tekstilkent projesi ile işadamlarımızın da sıkıntılarını büyük ölçüde çözmüş olacağız. Sektörde en çok yaşanan sıkıntılardan birinin de kalifiyeli işçi bulmak olduğunu öğrendik. Tekstilkent’e meslek eğitim merkezi kuracağız, burada mesleki eğitimler verip işlerinde uzman kişiler yetiştireceğiz.” dedi.

Çok büyük bir istihdam fırsatı olacağını belirten Halit Doğan “Tekstilkent projesi ile istihdamda önemli büyüme gerçekleştireceğiz. Çarşamba’da şuan ortalama bin kişi tekstil firmalarında çalışıyor, bu sayıyı Tekstil Kent ile üç katına çıkartmayı hedefliyoruz. Çarşamba için büyük bir istihdam fırsatı, çalışanların %90’ını kadınlarımız oluşturacak. Tekstil Kent’te kreş ve sosyal tesislerimizde olacak. İyi bir çalışma ortamı sağlamak için her noktayı en ince ayrıntısına kadar düşüneceğiz. ”dedi.

Çarşamba Ticaret Odası’nda düzenlenen toplantıya Çarşamba AK Parti ilçe Başkanı Taner Özden, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, Çarşamba Terziler Odası Başkanı Enver Yılmaz ve işadamları da katıldı.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 22:57
YORUM EKLE