Alexa

Cemil Deveci'den Anlamlı Açılış

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Atakum’da öğretim veren özel bir okulun merhum Ahmet İhsan Kalkavan anısına düzenlediği anlamlı serginin açılışını yaptı.

Cemil Deveci'den Anlamlı Açılış

 Ahmet İhsan Kalkavan anısına düzenlenen anlamlı serginin açılışını yapan Cemil Deveci; İhsan Kalkavan’ın kızı Melis Kalkavan ile sohbet etti.

Başkan Deveci, “Yaklaşık 25 yıllık bir emekle, 1000’e yakın parçadan oluşan bu koleksiyon gerçekten çok değerli. Sevgili Mete’yi babasının teşviği ile başladığı bu koleksiyonu bu denli büyük ve değerli bir koleksiyon haline getirdiği için kutluyorum. Okul yöneticilerimiz ile Melis’i böyle anlamlı bir sergi hayal edip bunu gerçekleştirdikleri için tebrik ediyorum. Atakum Belediye Başkanı olarak, bunun gibi değerli ve anlamlı bir koleksiyonu Atakumlular ile bir araya getirmek ve rahmetli İhsan Kalkavan’ın anısını yaşatmayı canı gönülden isterim.” İfadelerinde bulundu.

STK’LARDAN İADE-İ ZİYARET

Atakum Belediyesi'nde yeni başkan olan Cemil Deveci'ye sivil toplum kuruluşlarının iade-i ziyaretleri devam ediyor. Cumhuriyet Kadınları Derneği, 78’liler Derneği ve SATEM temsilcilerini makamında ağırlayan Deveci, “ Çok ciddi bir yoğunluk yaşıyoruz. Açıkçası bu kadarını ben de beklemiyordum. Ama yaşadığım en tatlı yorgunluklardan biri olduğunu da saklamamam gerekir. Halkımız ile içe içe olmak onlar ile temas halinde olmak, duygularına dokunuyor olmak, beni son derece mutlu ediyor. Bu durum bana tüm yoğunluğu ve yorgunluğu unutturuyor. Önümüzdeki 5 sene içerisinde de hemşehrilerimiz ile bu şekilde omuz omuza bir yönetim modeli sergileyerek, karşılaştığımız tüm zorlukların üstesinden geleceğiz. “ diye konuştu.

BURMA VE KARA ZİYARET ETTİ

Atakum Belediyesi eski Belediye Başkanı Metin Burma, Başkan Deveci’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Deveci ile sohbet eden Burma, yoğunluğundan dolayı ziyaretini kısa tutarken Samsun’un deneyimli gazetecilerinden Osman Kara’da Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’yi makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 17:40
YORUM EKLE