Alexa

CHP İlkadım'da Kongreye Gidiyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), siyasi partiler yasasının ön gördüğü çerçevede iki yıllık süresini doldurduğundan kongreye ve ardından kurultay sürecine doğru gidiyor.

CHP İlkadım'da Kongreye Gidiyor

Kongre ve kurultay süreci ile ilgili açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel, “Delege seçimleri ile başlayan sürecin sonunda, ilçe kongremizi ardından il kongremizi ve Genel Başkanımız, Parti Meclisi’mizin seçileceği kurultayımızı yaparak bu coşkulu ve umut dolu süreci tamamlayacağız” dedi.

Kongrelerin yeni umut, tazelenme ve değişim getirdiğini de vurgulayan Türkel şu ifadelere yer verdi; “Cumhuriyet Halk Partisi kongreleri ve delege seçimleri gerekirse mahallesinde veya ilçe başkanlığımızda sandıklar kurularak üyelerimizin tamamına duyurularak büyük bir çoşkulu katılımla sağlanmaktadır. Üyelerimiz demokratik hakkını kullanarak mahalledeki üyelerinden sandıkta delegelerini şekillendirmektedir. En ufak örgütlenme birimi olan mahallelerimizden çıkan delegasyon ilçe kongremizde oy kullanacak, önümüzdeki 2019 seçimlerinin vizyonunu hazırlayacak yönetimleri seçeceklerdir” diye konuştu.

Toplamda altmış bir mahallesi bulunan İlkadım ilçesinde Muhtarlık Bölgesi delege seçimlerinin bu hafta sonu itibariyle otuz birinin tamamlandığını dile getiren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel, makamların gelip geçici olduğunu insanların sadece bu makamlara ne kadar güç kattığının ölçülmesi gerektiğini vurguladı. Konuşmasında birlik ve beraberlik için de çaba sarf ettiğini anlatan Türkel “İktidar partisinin ilçe kongreleri ibretle ve esefle izliyoruz. Bizler liste dayatmalarıyla şekillenen ve arkasından kavga gürültü çıkaran güruhtan değil, aynı ülkeye hizmet eden iktidar olmak için mücadele veren demokrasinin vazgeçilmezi olan seçimin bir parçası olduğuna inanıp kongrelerini, delege seçimlerini o minvalde uygulayan onurlu bir partinin neferleriyiz. Rekabet demokrasinin tatlı ve bir o kadar vazgeçilmez unsurudur. Birlik ve beraberliğimize sekte vuracak nitelikte değildir. Ben inanıyorum ki en genç Cumhuriyet Halk Partili kardeşimden en yaşlı abime kadar emek veren herkesin partimizin her kadrosunda yeri hazırdır” ifadelerini kullandı.

Fatih Türkel, ilçe kongresinin genel merkezimizin açıkladığı takvim uyarınca muhtarlık bölgesi delege seçimlerinin akabinde belirlenerek kamuoyuna duyurulacağını açıkladı.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2017, 13:33
YORUM EKLE

banner307

banner313