Alexa

CHP Samsun İL Başkanlığı: Fahiş Zamla İlgili Mücadelemiz Devam Ediyor

CHP Samsun İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, fahiş zamla vatandaşın temiz suya erişim hakkının kısıtlandığını, Haksızca yapılan su zammının geri alınması konusunda hukukki demokratik yollarla halkın desteğeni alarak yürüttülen mücadelelerin halen devam ettiği belirtildi.

CHP Samsun  İL Başkanlığı: Fahiş Zamla İlgili Mücadelemiz Devam Ediyor

Samsun CHP İl Başkanlığı, Samsun Halkının Sağlığı Beceriksiz Yönetimlerin Oyuncağı olmadığını belirttiği açıklamasında, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve ona bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından Büyükşehir Belediye Meclisinde çoğunluk gücüne dayanarak muhalefet üyelerinin bütün itirazlarına rağmen içme suyuna yapılan fahiş zamla ilgili mücadelelerinin devam ettiği belirtildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kentin kanalizasyonunu yönetmekten acziyet içinde olduğu ifade edilen açıklamada; "Samsun’u turizm kenti yapma iddası ile yönetime gelenler ilk yüz günlük icraatları ile en turistik ziyaret noktalarımız olan Liman İçi ve Atakum Sahillerimizi kanalizasyon atıklarıyla doldurarak turizm konusunda ne kadar iddialı olduklarını ortaya koydular. Samsun Büyükşehir Belediyesi (SASKİ) tarafından kent merkezindeki kanaalizasyon hatlarından ve arıtma sistemlerinden, yağmur kanallarına, sahillere, denizimize ve Mert Irmağına kanalizasyon ve arıtma suları boşaltılmaktadır. Atakum İlçemizde SASKİ tarafından denize akıtılan kanalizasyon nedeniyle plajlarda bulunan mavi bayrakların kaldırıldığı bilinmektedir." denildi.

"SASKİ’nin ithal bürokratları Samsun Halkının sağlığını tehlikeye attı"

CHP İL BAŞKANLIĞINCA YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE:

SASKİ’nin; Samsun’u tanımayan, Samsun Halkına gönül bağı olmayan yukarıdan atanan ithal büroklarının beceriksiziliği, iş bilmezliği ve sorumsuzluğu nedeniyle, yağmur kanallarına, denize, plajlara, Mert Irmağına doğrudan kanalizasyon ya da atık su boşaltılması nedeniyle çevre kirliliğinin yanı sıra halkımızın sağlığı da tehlikeye sokulmuştur.

Bilindiği gibi Atakum sahilimiz Atakumlulara hizmet verdiği kadar, 17 İlçemizden gelen dahası Amasya, Tokat, Çorum gibi komşu İllerimizden gelen vatandaşlarımıza da hizmet vermektedir.

Sorumlular hakkında gerekli idari soruşturma derhal başlatılmalıdır.

Samsun Halkının sağlığının korunması amacıyla Samsun Valiliğine resmi başvuruda bulunduk

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Yönetimi olarak, dün itibariyle (7 Ağustos Çarşamba) Samsun Valiliğine resmi başvuruda bulunarak; Samsun Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu ile İl Mahalli Çevre Kurulunun acil olarak toplanması talebinde bulunduk.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak Samsun Halkının sağlığının ve kentimizin çevre temizliğinin korunmasının yanısıra sorumsuzca davranan yöneticiler hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılmasının takipçisi olacağız.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE