Alexa

"Cumhuriyet Türk İradesinin Kıyamıdır"

Samsun Türk Ocağı Başkanı Doç. Dr. Serkan ŞEN Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle yaptığı basın açıklamasında, "Cumhuriyet binlerce yıllık Türk devlet geleneğinin çağdaş bir ruhla ayağa kalkışıdır." dedi.

"Cumhuriyet Türk İradesinin Kıyamıdır"
Samsun Türk Ocağı Başkanı Doç. Dr. Serkan ŞEN Cumhuriyet Bayramı vesilesiylebasın açıklaması yaptı Şen; Cumhuriyetin binlerce yıllık Türk devlet geleneğinin çağdaş bir ruhla ayağa kalkışması olduğunu belirterek; "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan şanlı Kurtuluş Savaşımızın millî irade ile taçlandırılmasıdır." dedi.

Türk Ocağı Samsun Şube Başkanı Doç. Dr. ŞEN'in Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle yaptığı yazılı basın açıklamasında şöyle dedi:

EMPERYALİSTLER HER FIRSATTA MİLLİ İRADEYİ KESİTE UĞRATTI

Gazi meclisimizin zamanın ruhunu doğru okuyarak nesillerimize hediye ettiği Cumhuriyet, bugün ortaya çıkan güçlü Türkiye’nin yolunu açmıştır. Ecdadın kanla kurduğu Türkiye Cumhuriyetini çağdaş medeniyetlerinin üzerine sıçratmak için bizler canla başla çalışmalıyız. Son dönemdeki gelişmeler göstermiştir ki emperyalizm Türklüğün cumhuriyet ile yükselişini içine sindirememiştir. Emperyalistler her fırsatta millî iradeyi kesintiye uğratmanın yollarını aramaktadır.

ŞAHSİYETLİ İNSAN OLMA FELSEFESİ

Bu bağlamda 15 Temmuz darbe girişiminin asıl hedefinin, siyasetteki gidişatı bahane ederek, vicdanı hür Türk’ü sindirmek olduğu daha iyi anlaşılmaktadır. FTÖ, BTÖ gibi örgütler mensuplarının akıllarına haciz koymak suretiyle hareket ederler. Cumhuriyetin sunduğu insan merkezli yönetim anlayışının böylesi örgütlerde yeri yoktur. Şahsiyetini ‘bir bildiği vardır’ hurafelerine teslim edenler her türlü yönlendirmeye hazır hale gelirler. Aldıkları emirle içinden çıktıkları topluma, ekmeğini yedikleri vatana dahi ihanet edebilirler. O nedenle Cumhuriyetle vurgulanan şahsiyetli insan olma felsefesine toplumumuzun dört elle sarılması gerekir.

TÜRK CUMHURUNA NİCE BAYRAMLAR...

29 Ekim 1923’ten günümüze 93 yıl geçmiştir. Aradan geçen zaman diliminde devletimizin kat ettiği mesafe ortadır. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milletimize hizmet eden bütün devlet büyüklerimizi minnetle yad ediyorum.

Cumhuriyetimizin bir asra erişmesine yedi yıl kalmıştır. Yüzüncü yılında lider ülke Türkiye hedefine ulaşmamız için milletçe sarf ettiğimiz enerjiyi, edindiğimiz kazanımları artırmaktan başka çıkar yolumuz yoktur. Bu duygu ve düşüncelerle kıyamete dek yaşayacağına inandığım Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun ilanı olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlar yüce Türk Cumhuruna nice bayramlar dilerim.”  
 
Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2016, 14:15
YORUM EKLE

banner325