Alexa

DİYARBAKIRLI HASAN ÖĞRETMENDEN HASKÖY ORTAOKULU' NA MEKTUP

Milli mücadelenin yüzüncü yılında Diyarbakır Kumrucuk köyünden Samsun'a uzanan bir "Gönül Köprüsü" kuruldu. Çocukların hayali ile başlayan proje Bandırma Vapuru'nda can buldu.

DİYARBAKIRLI HASAN ÖĞRETMENDEN HASKÖY ORTAOKULU' NA MEKTUP

Gidemedikleri yerleri sınıflarına getiren küçük yürekler bir hayalle yapmış oldukları Bandırma Vapuru'nu görmenin ve milli mücadelemizin 100'üncü yılını Samsun'da yaşamanın mutluluğuyla memleketlerine döndüler.

Hasköy Ortaokulu olarak Esra KONYAR, Elçin ELLİNCİ ve Gökben CEBECİ tarafından hazırlanan ve dolu dolu geçen Yüzüncü Yılda "Hayalim Gerçek Olsa Gönül Köprüsü" projesinde, Canik Milli Eğitim Müdürü Mustafa UZUNLAR'ı ziyaret eden çocuklar, Samsun'dan Diyarbakır'a unutamayacakları anılarla döndüler.

Proje öğretmenlerinden Hakan ÖZKAN' IN yaptığı, Samsun Canik Hasköy Ortaokulu Türkçe Öğretmenlerinden Esra KONYAR, Diyarbakırlı öğretmen Hasan KARTAL hakkında şöyle dedi:

"Hasan Kartal, Diyarbakır Sur ilçesi Kumrucuk Köyü İlkokulu Sınıf Öğretmeni.

Kumrucuk Köyü'nü bir eğitim yuvasına döndüren nadir bulunan öğretmenlerden. Çocuklarla yapmış olduğu etkinlikler ve farklı eğitim yaklaşımı sayesinde tanıdığım Türkiye' mizin gözbebeği olmuş bir öğretmen.

Hasan Kartal TRT'deki programlara çıkmış ödüllü öğretmenlerden birisidir.

Esra öğrtmenin övgüyle söz ettiği Diyarbakırlı Hasan öğretmenin Samsun Hasköy Ortaokulu " GönülKöprüsü " Projesi için kaleme aldığı mektup şöyle:

"Anıtkabir ve Samsun serüvenimiz nasıl başladı, nasıl gelişti ve nasıl sonlandı?

Başta beni her zaman destekleyen ve her koşulda benim yanımda olan minik ailemin kahramanları eşim ve çiçeğim Deniz’ime sevgiler ve teşekkürler..

Göreve başladığı ilk günlerde okulumuzu ve çalışmalarımızı kısa sürede fark eden ve takdir eden, beni yüreklendiren Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü' müz Sayın Feysel Taşçıer ve projemizin onay kısmında bizlere kolaylıklar sağlayan Sur Kaymakamı' mız Sayın Abdullah ÇİFTÇİ ve Sur İlçe Milli Eğitim Müdürü' müz Sayın Eyüp Uçak, Samsun Canik İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Uzunlar‘a saygılarımızı sunar çok teşekkür ederiz.

Canik Hasköy Ortaokulu proje paydaşlarım Esra Kaya Konyar , Elçin Ellinci , Gökben CEBECİ, Metin CEBECİ ve okul müdürü Sayın Hakan ÖZKAN Beye teşekkürlerimi sunarım.

Projemizi tasarlayıp oluşturduktan sonra, işin maddi boyutunu düşünmeye başladık.  Özellikle, uçak biletleri bizleri çok zorlayacaktı. Çocukların hayallerini gerçekleştirebilmemiz için destekleyici bulmalıydık. Kendi sayfamda projemizi anlatan kısa bir yazı ve birkaç resim paylaştık ve dedik ki “ Çorbamıza tuz olmak ister misiniz? ”

Çocukların hayalini gerçekleştirmek için güzel insan Mükremin Bey yardım talebimizi duyunca hemen bana ulaştı ve “ Hasan, çocuklar için ne gerekiyorsa yapalım ” dedi. Çocuklarımın uçak biletlerini satın aldı. Mukremin Altuntaş Bey’in yüce gönlü; çorbanın tuzunu değil de çorbanın kendisini vermişti bizlere. Aynı ADAM geçen sene çocukların forma ve bisiklet hayalini gerçekleştirmek için bir hafta içinde köye bir kamyon dolusu bisiklet ve forma yığmıştı. Çok teşekkür ederiz güzel ADAM Mükremin ağabeyim ve Gusto Zeytinyağı ekibi.

Türk Hava Yolları A.O ’da görev yapan Esin DALKIRAN Hanım öncülüğünde; Hande ETİK Hanım ve Burak ER Bey, Anıtkabir gezimiz için bizleri havaalanında karşılayıp çocuklarımıza sürpriz hediyeler verdiler. Anıtkabir törenimize katılıp tören süresince çok yardımcı olup tören sonunda bizleri Havalimanı' na bıraktılar ve uçuşlarımız için gerekli tüm planlamaları yaptılar. Sonsuz teşekkürler.

Anıtkabir Komutanlığı' nda görev yapan tüm askerlerimize ve Anıtkabir Komutanlığı' na, tören için gerekli iznin alınması konusunda yardımcı olan T.C Selvi Köksal Hanıma çok teşekkür ederiz. 

Törenimiz için çelenk ve çocuklara harçlık olsun diye maddi manevi yardımlarını esirgemeyen Aslı Selçuk Hanıma sonsuz teşekkürler. Ayrıca Kumrucuk Çocuk Kumbaramıza büyük destek sağlayan Gülseren SİLYANOĞLU, Sibel TAŞEL ve Gülsüm DEMİRCİ Hanıma teşekkürler.

Samsun' da bizleri karşılayan ve bizleri gezi boyunca mutlulukla evinde ağırlayan, güzel ailemiz Hakan Bey ve Elçin öğretmenime; onların pırlanta çocukları İpek ve Kaan’a sonsuz teşekkürler.

İpek ve Kaan çocuklarımla odalarını paylaşıp ablalık ve ağabeylik yaptılar, mutlu anlar yaşamalarına yardımcı oldular. Hakan Bey bir baba şefkatiyle Samsunda adım attığımız her yerde vardı ve çocuklarımın büyük sevgisini kazandı.

Elçin Öğretmenimi açıklayacak-anlatacak söz bulamadım, tam bir melek. Çocuklarımın aile özlemini gidermek için Elçin Öğretmenim onları sımsıkı sarıp sarmaladı . İyi ki varsınız Ellinci ailesi.

Esra öğretmenim; bizler için çok güzel planlamalar yapıp, zamanımızın dolu dolu geçmesine büyük katkı sağladı. Esra öğretmenimin eşi Caner Bey ve güzel kızı Ceylin de mutluluğumuzu ve sevincimizi artıran diğer arkadaşlarımız. Bu güzel arkadaşlarımız sayesinde birçok şey güzellikle doldu. Sonsuz teşekkürler KONYAR Ailesi.

Çocuklarım okulda hazırlamış oldukları el emeği, papatya dokulu 19 Mayıs ruhunu yansıtan ürünler hazırladılar. Diyarbakır Surları' nın oyulduğu bir onurluk ile birlikte Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü' müz Sayın Mustafa UZUNLAR’ a takdim ettiler.

Sayın Müdürüm de çocuklarıma 100. Yıl Hatırası olarak birer hediye verdi kuzularıma. Orada türküler ve şiirler okuyup güzel anlar geçirmemize aracı oldular. Gezimizin kahramanları ve geleceğimizin teminatı olan güzel yüzlü çocuklarıma binlerce kez teşekkürlerimi sunarım.

Velilerime; bana güvenip çocuklarını emanet ettikleri için şükranlarımı sunarım.

Adventure Park' ta çocukların ve biz öğretmenlerin güzel anlar geçirmesini sağlayan Serkan KALKAN Bey ve ekibine teşekkürler.

Havaalanları' nda bizleri sosyal medyadan tanıyıp tebrik, takdir eden güzel insanlarımız oldu. Uçakta hosteslerimizin ilgisi ve hizmeti çok güzeldi onlara da teşekkür ederiz.

Samsun’da bulunan Diyarbakır Ocak Başı Çiftlik Şubes' ine teşekkürlerimizi sunarız.

Diyarbakır’dan Ankara’ya, Ankara’dan Samsun’a olan serüvenimizde; bizlere maddi manevi destek sağlayan tüm arkadaş, dost ve takipçilerime sevgi, saygı ve selamlarımı gönderiyorum. İyi ki varsınız güzel insanlar. "
Haber : Oktay ZERRİN- Samsun
 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2019, 21:31
YORUM EKLE