Alexa

Elektronik Sigara

Sigarayı bırakmak isteyip de bir türlü başarılı olmayanlar için en iyi çözüm elektronik sigara ile sigara bırakmaktır diyebiliriz.

Elektronik Sigara

Sigarayı bırakmak isteyip de bir türlü başarılı olmayanlar için en iyi çözüm elektronik sigara ile sigara bırakmaktır diyebiliriz. Çünkü sigara bağımlılığı hem psikolojik hem de fiziksel bir bağımlılıktır. Sigarayı bırakmak için bu bağımlılıktan kurtulmak gerekir. Bunun için de elektronik sigara iyi bir yöntem olabilir.

Sigara Bağımlılığı

Sigara bağımlılığı ilk olarak psikolojik bir bağımlılıktır. Nasıl ki telefon bağımlıları sürekli telefona bakma ihtiyacı hissediyorsa, sigara bağımlıları da sigara içme ihtiyacı hissediyor ve içemediği zaman huzursuz oluyorlar, sinirleniyorlar. Iste tüm bunlar tamamen psikolojik.

Sigara bağımlılığı aynı zamanda fiziksel bir bağımlılıktır. Parmak arasında sigara durmasını isteme, dudak arasından sigara olmasını isteme fiziksel bağımlılıklardır. Yani sigaranın yerini dolduracak bir şey bulunduğu takdirde bağımlılık bir nebze olsun azalacaktır. Iste bu yüzden elektronik sigaralar, sigarayı bırakmak isteyenler için iyi bir çözümdür.

Elektronik Sigara Nedir

Elektronik Sigara, sigaranın yaşattığı tatmin hissini yaşatmak üzere tasarlanmış ancak asıl olarak su buharı ile kişiyi oyalamaya yönelik elektronik bir alettir. Bu tanım basit bir elektronik sigara tanımı olsa da, bu sigaraların da pek çok çeşidi bulunmaktadır.

Unutmamak gerekir ki elektronik sigaranın amacı sigara bağımlılığından kurtulmaktır. Bu yüzden elektronik sigaraya bağımlı olmamak da çok önemlidir. Teorik olarak içinde tütün bulunmayan elektronik sigaralara bağımlılık mümkün olmasa da kişiler psikolojik bağımlılık yaşamaya devam edebilirler.

Elektronik Sigara Çeşitleri

Elektronik sigaralar kit veya kalem şeklinde olabilmektedir. Kalem elektronik sigaralar piyasada daha çok bilinen, kullanımı kolay, şık tasarımı ile daha çok edilen kalem şeklindeki sigaralardır. Diğer tür ise daha büyük ve daha donanımlı olan kit elektronik sigaralardır. Bu sigaraların içerisine nargilede bulunan aromalar gibi aromalar koymanız mümkündür. Kavun, çilek, elma gibi likitler bu elektronik sigaraların içine koyularak su ile buharlaşır. Kişilerin içtiği de bu likitlerin buharıdır.

Nikotinli Elektronik Sigaralar

Sigarayı bırakmakta zorlanıyorsanız bu da düşünülmüş. Dilerseniz kit elektronik sigaraların içerisine nikotin de koymanız mümkündür. Nikotin ayarı ayarlayarak zamanla azaltabilir ve bu sayede sigarayı daha kolay bırakabilirsiniz.

YORUM EKLE