Alexa

Erhan Usta MHP'den A.Adaylığını Samsun'da Açıkladı

Erhan Usta, Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanlığına gelerek MHP Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Erhan Usta MHP'den A.Adaylığını Samsun'da Açıkladı
Erhan Usta, Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanlığına gelerek MHP Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yürüten ve Müsteşarlık Kararnamesi Köşkte beklerken ani bir kararla istifa ederek MHP’den aday adayı olmak için yola çıkan Usta, Daha önce Ankara'da MHP Genel Merkezine Aday Adaylığı başvurusunda bulunmuş, Adaylık açıklamasını Samsun MHP Teşkilatında yapacağını söylemişti.

Erhan Usta, MHP Samsun İl binasına kalabalık bir grupla gelerek burada coşkulu kalabalığa hitap ederek Aday Adayı olduğunu ilan etti.

MHP Samsun Milletvekili Aday Adaylığını ilan eden Erhan Usta'nın konuşması şöyle:


SAMSUN MİLLETVEKİLLERİNDEN BİRİ OLMAYA ADAYIM

Öncelikle, davetimizi önemseyip geldirdiğiniz için hepinize gönülden teşekkür ediyorum.

Ülkemizin, milletimizin hizmetinde olma isteğiyle milletvekili aday adaylığım için vardığım kararımı ve bu kararımın gerekçelerini sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyacağımı öncelikle ifade etmek istiyorum.

Evet, bu yılın haziran ayında yapılacak Milletvekilliyi genel seçimleri için MHP Samsun Milletvekili adaylarından biri olmaya adayım. Bu nedenle Kalkınma Bakanlığından Müsteşar yardımcılığı görevinden ayrıldım.

Aday adaylığı başvurumu 12 Mart 2015 tarihinde MHP Genel merkezine yaptım. Elbette, aziz milletimize hizmet etmek için siyasetten başka sahalarda var. zaten, bu sahalardan biri olan devlet memurluğundan geliyorum. Ekonomi alanında,15 yılı üst düzey yöneticilik olmak üzere toplam 26 yıl Devletimize, Milletimize hizmet ettim. Bu üreçte Devletimiz bizi yetiştirdi, büyük tecrübe kazandırdı. Bu tecrübemi bir siyasetçi olarak yüce Milletimiz için kullanmak istiyorum. Bugüne kadar doğrudan siyasetin içinde bulunmadım, ama konumum gereği siyasetçilerle çok yakın çalıştım.

Peki, neden siyaset?

Siyaset, çünkü demokratik yönetimlerle nihai karar verici siyaset kurumudur. Bir bürokrat olarak ülkemizi çok ileriye taşıyacak birçok projenin, programın, fikrin siyaset kurumu tarafında kabul edilmediğini, hayata geçilmediğini gördüm. Siyasete girmeyip siyasetçilerden şikâyet etmenin de haksızlık olduğunu düşünüyorum.

Sevgili hemşerilerim,

Değerli basın mensupları...

Neden MHP ?


Bugün bütün dünya, bütün insanlık neredeyse tarih boyunca hiç olmadığı kadar agır bir kriz yaşıyor.

Barış dilinden düşürmeyen egemen küresel sistem, şöylelerinin tam aksine sömürü düzenini sündürmek, silahlarını satmak için kavga, çatışma ve savaş üretmekten başka bir şey yapmıyor.

Türk – İslam coğrafyası kan ve gözyaşı içinde

Biliyorsunuz son iki yılda ülkemize sığınan sayıları iki milyona yakın mülteci var.

Suriye’de de ıraktan ’ta da sular bir türlü durulmuyor. Balkanlardan Yemen’e kadar İslam coğrafyasının her bir yanı ayrı bir kanayan yara ve tek sığınak, tek liman olarak ülkemiz Türkiye görülüyor.

Türk Dünyası da aynı şekilde. Doğu Türkistan’da Irak’ta bütün Türk illerinde soydaşlarımız baskı ve zulüm altında kıvranıyor, asimilasyona ve kültürel erozyona maruz kalıyor. Kaynaklarını kaybediyor.

Türkiye’de bu umudu boşa çıkarman istiyoruz. Artık birbirine kenetlenmiş milletiyle yeniden ayağa kalkan, yenıden güç bulan önüne büyük hedefler koyan bir Türkiye istiyoruz. Tüm Türk ve İslam coğrafyasını sahip çıkmaya çalışan bir Türkiye istiyoruz.

Böyle bir Türkiye için milletin yoluna taş koyanlara karşı milletin yoluna baş koyan Milliyetçi Hareket, yıllardır milletin hizmetin bir millet iktidarı için var. www.kapsamhaber.com

İşte bu yüzden siyasetteyiz, bu yüzden Milletçi Hareketeyiz.

Çünkü milletimize hizmete gönüllü bu Hareket’in hayalinde, kalbinde ;

- milletimizin onurlu geçmişini geleceği taşıyacak, egemen küresel sisteme karşı başta Anadolu olmak üzere tüm Türk-İslam coğrafyasının yaralarını saracak kadar müreffeh ve bağımsız bir Türkiye özlemi var

- tüm insanlarıyla adalet ve barış içinde mutlu, geleceği aydınlık bır türkiye hasreti var.

- üreten istihdam sağlayan, gelirini adil bölüşen bir ekonomiye sahip Türkiye hedefi var

- kısaca,her şeyiyle güçlü “lider ülke türkiye” vizyonu var

işte ben de bu yüzden siyasetteyim, bu yüzden milliyetçi hareketeyim.ve işte bu yüzden bu kardeşiniz Erhan Usta’nın da “kalbinde Türkiye”,”kalbinde Samsun var “.


 Olağanüstü potansiyelini, coğrafi konumuna rağmen, temel ekonomik göstergelerde samsun Türkiye ortalamasının altında kalmaktadır. Kişi başı katma değer, ücret ve istihdam içinde pay bunlardan sadece bır kaçı. Samsun’un kamu yatırımın a özel sektör yatırımlarının teşvik edilmesine ihtiyaç var. Bunlar benim düşüncelerim ama esas olarak Samsun'un sorunlarını birlikte tespit edeceğiz çözüm önerilerini de birlikte geliştireceğiz.

Ekonomik en temel sorunlarımızdan biri gerek firma gerekse makro olarak verimsizlik sorundur. Verimsizliğin temelinde ise işgücü niteliğindeki düşüklük, firmalardaki küçük ölçek, kayıt dışı ekonominin yaygınlığı vardır. İş ortamının yeterince yatırımcı dostu olmaması, adalet mekanizmasının ağır çalışması, kamu yönetimindeki bozukluk, eğitim sisteminin iflas etmiş olması gibi hususlar da toplam faktör verimliliğinde düşüklük olarak karşımıza çıkmaktadır.

Üretimi caydıran hatta cezalandıran bir vergi ve istihdam mevzuatımız var. Buna karşın üretken olmayanalanların daha cazip olmasına devlet olarak bir tür destek veriyoruz. Bu da ekonomide kaynakların yanlış tahsisine yol açıyor.

Devlet bütçesinde teknoloji geliştirmeyi, AR-GE'yi yenilikçiliği yeterince desteklemiyoruz. Özel sektörü de bu konularda yeterince teşvik etmiyoruz. Bu nedenle üretim ve ihracatın teknoloji seviyesini yükseltemiyoruz. Dış ticarette düşük ücret seviyesindeki ülkelerle rekabet etmek zorunda kalıyoruz.

Sanayileşmesini tamamlamadan sanayinin milli gelir içindeki payı azalan bir üretim yapımız var.

Tarım sektöründeki verimsizlik de nüfusun önemli bir kısmını ilgilendiren ayrı bir sorun alanımız.

Çok önemli yatırım ve ara malları ile enerjide dışa bağımlıyız. Düşük yurt içi tasarruflar nedeniyle, üstelik bir de finansman açısından dışa bağımlıyız.

Kamu gelir ve harcamalarının kalite sorunu, kamu maliyesinin sürdürülebilirliği ve makroekonomik hedefler açısından son derece önemlidir.

Bütün bunların sonucunda, dalgalı ve düşük büyümeye, yüksek cari açığa, yüksek enflasyona ve bozuk gelir dağılımına mahkûm bir ekonomik yapımız var.

Ben bunları sadece bugün söylemiyorum. Dünde söylüyordum. Görevim esnasında yaptığım sunumların önemli bir kısmı kalkınma bakanlığı internet sayfasında kamuoyuna açıktır. Örneğin, yukarıda belirtilen tespitler, 28 Kasım 2012 tarihinde iktisadi araştırmalar vakfının tertiplediği bir konferanstaki sunumundan alınmıştır.

Bu sorunları çözmek teknik kapasite ve her şeyden önemlisi siyasi kararlılık gerektirir. Reform aşkı gerektirir.

İşte bu duyguyla bu inançla, bu heyecanla başta Samsun olmak üzere tüm ülkeme hizmet için siyaset yolunda yürümeye MHP Milletvekili olarak devam etmek istiyorum.

Gayret bizden, netice Allah'tandır. Heyecanımız, aşkımız, ümidimiz hiç eksilmesin.

Bu duyguyla, bu coşkuyla sizleri bütün kalbimle tekrar sevgiyle, saygıyla selamlıyor, katılımınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum.
 

Erhan Usta MHP'den A.Adaylığını Samsun'da Açıkladı Başlıklı Haber Samsun Haberleri Kategorisinde Yayınlanmaktadır. Samsun'daki Gelişmeleri Yakından Takip Etmek ve Benzer Nitelikteki Güncel Samsun Haberleri İçin Samsun Haberleri Kategorisini Ziyaret Edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2016, 03:30
YORUM EKLE

banner325