Alexa

Erhan Usta; Terme'de İhaleler Neden Bitirilemiyor?

Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, Terme’de yaşanan sel felaketine dair sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulunarak, "Çiftçinin 1 yıllık emeğinin bedelini kim ödeyecek?” diye sordu.

Erhan Usta; Terme'de İhaleler Neden Bitirilemiyor?

Terme’de yaşanan sel felaketine ilişkin açıklamalarda bulunan Samsun Milletvekili Erhan Usta, çiftçinin zararının belediye ve devlet tarafından öncelikle karşılanması gerektiğini ifade etti.

Sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, Çiftçinin 1 yıllık emeğinin bedelini kim ödeyecek? Terme'de ihaleler neden bitirilemiyor? Islah çalışmalarıyla ilgili bir sonuç neden alınamıyor? şeklinde vatandaşında merak ettiği soruları yönelterek şu açıklamalarda bulundu:

ÇİFTÇİLERİN EMEĞİNİN KARŞILIĞINI KİM ÖDEYECEK?

“Maddi ve manevi zarara uğrayan hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletmek ve konu ile alakalı bazı düşüncelerimi de dile getirmek istiyorum; bölgede her sene yaşanan yağışlar bilindiği halde neden hala altyapı ve ıslah çalışmaları konusunda bir sonuç alınamıyor, neden başlanan ihaleler bitirilemiyor? Çiftçinin 1 yıllık emeğinin bedelini kim ödeyecek?" dedi.

Terme Sel Felaketi Erhan Usta

Bu soruların cevabı ve bu felakete sebep olan ihmallerin tespiti noktasında üzerine düşeni yapacağının paylaşan Erhan Usta, Terme Ziraat Odası Başkanı tarafından afet bölgesinde çekilen videoyu da paylaştı. Milletvekili Usta, Ziraat Odası başkanının konu ile alakalı yalnız bırakıldığını da vurguladı.

Samsun Milletvekili Erhan Usta, çiftçinin zararının belediye ve devlet tarafından ivedilikle karşılanması gerektiğini belirterek konuyla ilgili paylaşımını şöyle sürdürdü:

“Afet Allah’tan geliyor evet ama bunu en az zararla hatta zararsız atlatmak için gereken tedbirlerin alınması kurumların görevidir. İşin sorumlularının sadece Allah korusun deyip geçme lüksü yoktur”

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2019, 21:42
YORUM EKLE