Alexa

Eyüp Aydın'dan, "Son Noktaya Geldik" Açıklaması

Samsun madeni sanatkarlar odası başkanı Eyüp Aydın, Gülsan Sanayi Sitesin de gelinen son nokta ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, "devletimiz tüm imkanları ile esnafımızın yanındadır ve hızlı bir şekilde çözüme ulaşmaya çalışıyoruz" dedi.

Eyüp Aydın'dan, "Son Noktaya Geldik" Açıklaması

Eyüp Aydın, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin’, belediye idari personellerine Samsun valisi Osman Kaymak ve ak parti samsun il başkanı Hakan Karaduman'nın yanı sıra Samsun milletvekillerine esnaf oda temsilcileri adına desteklerinden dolayı teşekkür etti. 

Samsun madeni sanatkarlar odası başkanı Eyüp Aydın, Gülsan sanayi sitesinde gelinen son nokta ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, Samsun’un yıllardır öne çıkan Gülsan Sanayi Sitesi problemini dile getirerek; "Genel olarak gülsan sanayi esnafi sanayi sitesinin taşınması konusunda hemfikir ancak esnafın kafasında nereye taşınacağız ne zaman taşınacağız belediye istimlak ettiği yerleri boşaltacak mı yıkacakmı gibi birçok soru işaretleri oluştu. Bizde samsun madeni sanatkarlar odası olarak hem odamız üyelerinin hemde diğer esnaflarımızn mağduriyetini gerek b.şehir belediye başkanımıza gerek Milet vekillerimize il ve ilçe siyasi parti başkanlarına ilçe belediye başkanlarımıza valimize  birçok ilgili kurumlara ve esnaf temsilcilerine ilettik" dedi.

Başkan Eyüp Aydın basın açıklamasını şöyle devam ettirdi:

Artık Şehrin idarecileri bu sorunun farkında. bazı eksikler geç kalınmışlıklar olabilir ancak geçmişi karıştırıpta birilerini suçlayacak ortalığı karıştırcak durumda değiliz.Gerek b.şehir belediye başkanımızla gerek valimizle ve Milet vekillerimzle bu sorunu masaya yatırdık ortak akıl yürüterek çözüm bulmalıyız manıtığı ile çıkmış olduğumuz doğru olduğuna inandığımız bir yol belirledik. Artık ortada çözümsüzlük yok devletimiz tüm imkanları ile esnafımızın yanındadır ve hızlı bir şekilde çözüme ulaşmaya çalışıyoruz Bunun içinde ilk adım olarak gerek b. Şehir belediyemiz gerek valiliğimiz gerekse Milet vekilerimizin de destekleri ile SAMSUN MODERN KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ YAPI KOOPERETİFİ’ni kurduk ve kooperatifimize kayıtlarımız tüm hızı ile devam ediyor. Böylelikle hem brokrasinin üzerinden büyük bir yükü almış olduk hemde esnafımıza bir nefes olmuş olduk

Samsun’a prestij katacak sanayileşme ve kent estetiğini modernize edilmiş halini içinde  barındıran modern bir sanayi sitesi ön pilnı hazırladık ve bütün gereksinimleri yapılmış olan ülke genelindeki diğer sanayi sitelerinden örnekler alarak  pu projemize dahil edeceğiz Nasip olurda bu düşüncelerimizi hayata geçirirsek samsun esnafımızı birçok alanda rahatlatmış olacak Toparlayacak olursak çözüme çok yakınız esnafımız başta olmak üzere şehrin idari amirleri sivil toplum kuruluşları ve diğer ilgili birimler bu oluşuma bu yapılanmaya destek verir ve arkasında durursa tüm ülkeye örnek bir proje ortaya koymuş olacağız

Bizlerden destekelrini esirgemeyen’’ her zaman yanınızdayım’’ diyerek bizleri onurlandıran sayın büyük şehir belediye başkanımız  Zihni Şahin’e ve belediye idari personellerine sayın valimize ak parti samsun il başkanımıza millet vekillerimize esnaf oda temsilcilerim ize sonsuz şukranlarımızı sunarız..

Rabbim çıkmış olduğumuz bu yolda bizleri kimseye mahçup etmesin.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2018, 16:26
YORUM EKLE