Alexa

Gölcük Samsunlular Derneğinden Tirit Gecesi

Gölcük Samsunlular Derneği tarafından Gölcük’te tirit gecesi düzenlendi.

Gölcük Samsunlular Derneğinden Tirit Gecesi

Gölcük Samsunlular Derneği lokalinde düzenlenen geceye Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Havza Belediye Başkanımız Murat İkiz, İlçe Jandarma Komutanımız Burçak Kırca, Emekli Uzman Çavuşlar Dernek Başkanı Selim Kargı, Gölcük, Samsunlular Onursal Dernek Başkanı Kurtça Kaygısız, davetliler ve yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

Gölcük Samsunlular Derneği Başkan Reşat Akın düzenlenen gecenin tirit kültürünün özüne uygun olarak Havza ve Gölcük arasındaki gönül bağının güçlendirmek olduğunu belirterek katılımcılara teşekkür etti.

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz’ın kendisini fahri bir Samsunlu ilan ettiğini belirterek; “ Bundan üç yıl önce Samsuna gittiğimizde bir ziyaret yapmıştık, soyadımızın avantajını kullanarak Samsunlu olduk. Derneğimiz gerçek anlamda dernekçilik faaliyetlerini yapan burada Samsun’u başarıyla temsil eden bir durumdalar. Herkese teşekkür ediyorum. Bu coğrafyada yaşayan her birimiz; bu vatan, bayrak, manevi ve milli değerler için mücadele etme durumunda. Bu vesileyle aramızda sizleri görmekten dolayı memnuniyetimi dile getiriyorum. Havza’ya iki şehit ateşi düştü Havzamızın başı sağ olsun. Allah’ım ordumuza güç versin.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise Gölcük ve Havza arasında olan dostluk bağlarına katkıda bulunan destek olan dernek yönetimine teşekkür ederek; “Sayın Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’e ilçemize sağladığı katkılardan ötürü teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğu bu günlerde dostlarımızın acılarımızı paylaşması bizler mutlu etti. İnşallah bu ilişkilerimiz daha ileriye taşıyacağız. Bu vesile ile şehitlerimizi bir kez daha rahmet ile anıyorum. Allah ordumuzun yar ve yardımcısı olsun. Allah attıklarını boşa getirmesin.” Dedi.

Gece Zeytin Dalı Harekatı’nın başarıyla tamamlanması ve şehitler için okunan dua ile sona erdi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2018, 12:48
YORUM EKLE