Alexa
banner314

Hürriyet Emlak, Samsun'da Gazetecilerle İftarda Bir Araya Geldi

Samsun’da gazetecilerle iftar yemeğinde bir araya gelen Hürriyet Emlak Satış Direktörü Çağrı Bozay, Samsun gayrimenkul piyasasındaki istikrarın bir göstergesi olduğunu kaydetti.

Hürriyet Emlak, Samsun'da Gazetecilerle İftarda Bir Araya Geldi
banner327

Hürriyet Emlak Satış Direktörü Çağrı Bozay, Samsun’da gazetecilerle iftar yemeğinde bir araya geldi. Bozay, Samsun’daki satılık konutlarda görülen fiyat artışının 5 büyük şehirle benzer seviyede kalmasının, Samsun gayrimenkul piyasasındaki istikrarın bir göstergesi olduğunu dile getirdi. 

ÇALIŞMALARIMIZA HIZ VERDİK

Emlak Ofislerine önemli roller düştüğünü belirten Çağrı Bozay; “Her ne kadar son dönemde farklı bazı gelişmelerden söz ediliyor olsa da, gayrimenkul ve inşaat sektöründe son yıllarda ciddi bir hareketlilik yaşandığı hepimizin malumu. Samsun’da bu gelişmelerin en iyi gözlemlendiği şehirlerden biri. Hem Samsunumuz gelişiyor, hem de emlak piyasası istikrarlı bir şekilde yoluna devam ediyor. Burada emlak ofislerine de önemli bir rol düşüyor. Çünkü hem oturmak için konut almak isteyenlere hem de yatırım amaçlı alım yapanlara en iyi bilgiyi veren ve en doğru yönlendirmeyi yapanlar onlar oluyor. Bu nedenle biz de Hürriyet Emlak olarak emlak ofislerine en faydalı araçları sunmak, onlara destek olmak için çalışmalarımıza hız verdik.” dedi.

MOBİL SİTEMİZ YENİLENDİ

Hürriyet Emlak’ın çalışmalarına da değinen Çağrı Bozay sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz yalnızca 5 büyük ilimize değil, Türkiye’nin tüm şehirlerine odaklı yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Samsun da bunlardan biri. 2018 yılının ilk 5 ayı için koyduğumuz hedeflere ulaştık, hatta üzerine çıktık. Türkiye’nin en çok ilana sahip emlak sitesi olarak takım ruhu, iletişimin gücü ve huzurlu bir çalışma ortamına olan inancımızla büyümeye devam ediyoruz. Değişimin ve yeniliğin izini süren bir marka olarak, kurumsal kimliğimizi yeniledik. İçinde bulunduğumuz süreçte altyapımızı yeniliyoruz. Mobil sitemiz yenilendi. Ekiplerimizi büyütüyor ve verimliliği artıran modern yazılım geliştirme yöntemlerini uyguluyoruz. Emlak ofislerinin daima yanında olmak, onlara destek vermek ve işlerine katkıda bulunmak bizim için büyük gurur kaynağı.”

Samsun’da kiralık fiyatları sabit kaldı

Geçtiğimiz 6 aylık döneme bakıldığında satılık konut fiyatlarında yüzde 4 artış görülen Samsun’da kiralık konutların fiyatlarında ise ortalamada sabit kaldı. 2017 yılının Aralık ayında metrekare fiyatı ortalama 1.660 TL olarak görünürken, Mayıs 2018 itibariyle il genelinde satılık konutların metrekare fiyatı ortalama 1.725 TL olarak gerçekleşmiş bulunuyor.

Samsun’da son 6 aylık dönem dikkate alındığında satılık konut fiyatlarında en çok artış görülen ilçeler arasında İlkadım (%7,6) ve Canik (%5,1) dikkat çekiyor. Bu iki ilçedeki artışlar il genelindeki ortalamaları yükselten boyutlarda seyrediyor. Mayıs 2018 verilerine göre İlkadım ilçesinde satılık konutların metrekare fiyatı ortalama 1.408 TL ve Canik ilçesinde ise 1.199 TL seviyesinde bulunuyor. Bununla birlikte Atakum ilçesinde satılık konutların ortalama metrekare fiyatı ise 1.799 TL olarak beliriyor.

Samsun’daki kiralık konutların metrekare fiyatı ise Mayıs 2018 itibariyle ortalama 7,32 TL seviyesinde bulunuyor. Son 6 ay içerisinde ay bazında bakıldığında en yüksek kiralık fiyatlarının bu yılın Mart ayında oluştuğu, sonrasında ise hafif bir düşüşe geçerek geçtiğimiz Aralık ayıyla aynı seviye olan 7,32 TL’ye gerilediği dikkatlerden kaçmıyor. Bu seviyenin kiralık konut arayanlar için fiyat avantajını beraberinde getirdiği ifade ediliyor. Atakum ilçesindeki kiralık konutlarda Mayıs 2018 itibariyle oluşan ortalama metrekare fiyatı 7,74 TL ile Samsun ortalamasının üzerinde bulunuyor. Ortalama kiralık fiyatları metrekare başına İlkadım’da 5,99 TL, Bafra’da 4,89 TL ve Canik’te ise 4,36 TL olarak görünüyor.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 00:01
YORUM EKLE

banner307

banner325