Alexa

"İlkadım'da Kentsel Dönüşümü Başlatacağız"

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım'da kentsel dönüşüm bu yıl içerisinde başlatacaklarını belirterek, "Türkiye'ye rol model olacak" dedi.

"İlkadım'da Kentsel Dönüşümü Başlatacağız"

"İlkadım'da kentsel dönüşüm bu yıl içerisinde, Türkiye'ye rol model olacak şekilde başlatacaklarını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Önümüzdeki günlerde İlkadım İlçesi'nde kentsel dönüşümü ele alacağız. Allah'ın izniyle bu yıl içerisinde başlayacağımız proje ile çarpık kentleşmeye son vereceğiz." dedi.

İlkadım İlçesi'nde görev yapan muhtarları ağırlayan Başkan Demir, ziyaret esnasında 'Kentsel Dönüşüm' ile ilgili önemli mesajlar verdi.

Başkan Mustafa Demir, "Ben bu şehirde 3 dönem milletvekilliği yaptım. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı yaptım. Tüm bu çalışma sürem içerisinde herkesten sevgi ve saygı gördüm. İlçe belediyeleri ve Büyükşehir Belediyesi olarak koordineli çalışacak, hiçbir şekilde halkımızın mağdur olmasına izin vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

"KİMSENİN GÖNLÜNÜ KIRMAYACAĞIZ"

Muhtarlara yapılacak tüm çalışmalarda iş birliği içerisinde olacaklarını belirten Mustafa Demir, "Negatif söylemler benim lügatımda yok. Pozitif ilerleyelim. Güç birliği yapalım. Büyükşehir ile ilgili taleplerinizi mutlaka bize iletin. Hiçbir şey muğlakta kalmamalı. Kimsenin gönlünü kırmayacağız, kırılanları da tekrar kazanacağız. Bu şekilde çalıştığımızda halkımızın mağdur olması durumu ortadan kalkacaktır" şeklinde konuşarak şu açıklamalarda bulundu:

"Türkiye'de 'Kentsel Dönüşüm'ü ilk olarak kendisinin gündeme getirdiğini hatırlatan Başkan Mustafa Demir, "Önümüzdeki günlerde İlkadım İlçesi'nde kentsel dönüşümü ele alacağız. Allah'ın izniyle bu yıl içerisinde başlayacağımız proje ile çarpık kentleşmeye son vereceğiz. Mahallelerimizde seri bir şekilde ekipler kurup tespit çalışmalarımızı başlatacağız. Tüm bunlar yapılırken kimsenin gönlünü kırmayacağız. İlkadım’da gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm çalışmaları Türkiye’ye rol model olacak"

KAPSAMHABER

YORUM EKLE