Alexa

"İlkadım Kan Bağışlıyor" Kampanyası

İlkadım Belediyesi ve Türk Kızalayı iş birliği ile hayata geçirilen "İlkadım Kan Bağışlıyor kampanyası" İlkadım Belediyesi Yeni Hizmet Binası önünde gerçekleştirildi.

"İlkadım Kan Bağışlıyor" Kampanyası

"İlkadım Kan Bağışlıyor" kampanyası İlkadım Belediyesi Yeni Hizmet Binası önünde gerçekleştirildi.

Başkan Demirtaş önderliğinde başlatılan İlkadım Belediyesi ve Türk Kızalayı iş birliğinde hayata geçirilen "İlkadım Kan Bağışlıyor" kampanyasının gün boyunca süren etkinliğinde açıklamada bulunan Demirtaş, kan ve kök hücre bağışının önemine dikkat çekti.  Ayrıca Demirtaş, beklenilen ilgiyi görmekten memnun olduklarını ifade etti.

KAN BAĞIŞÇISI SAYISINI ARTTIRACAĞIZ

Kan bağışı yapan herkese ve Türk Kızılayı'na teşekkür eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Unutmamalıyız ki her an hepimizin kana ittiyacı olabilir” diyen Başkan Demirtaş; “Kan hepimize ve her zaman ihtiyaç olunan bir gerekliliktir. Bu nedenle kan bağışçısı ve yanı sıra kök hücre bağışcısı olmak büyük bir önem taşımakta. Bu ihtiyacın sürekli olduğunu unutmamalıyız ve düzenli hale getirmeliyiz.

Bu bilinç ile gerçekleştirdiğimiz kampanyada başta İlkadım olmak üzere şehrimizin tamamında kan bağışçısı sayısını arttırmayı hedefliyoruz. Bu gün gün boyunca burada hizmet veren Türk Kızılayı ekibinde görevli herkese ve kan bağışı yapan tüm halkımıza yürekten teşekkür ederim” dedi.

Orta Karadeniz Bölgesi Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım, Samsun Kan Merkezi Müdürü Dr. Serdar Bayram ve Türk Kızılayı ekibi adına İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a katkılarından dolayı teşekkür plaketi veren Türk Kızılayı Samsun Şube Başkan Vekili Ahmet Ali Bulut, belediye çalışanları ve İlkadımlılara teşekkür etti.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 19:52
YORUM EKLE

banner325