Yandex Metrika

KAFES Filmine Samsun'da Büyük İlgi

Milliyetçi, Ülkücü Hareketin mensuplarının çektiği çileleri ve acı dolu hayatlarını anlatan ‘KAFES’ filmini Ülkücüler tarafından beğeniyle izleniyor.

KAFES Filmine Samsun'da Büyük İlgi
04 Ekim 2015 Pazar 22:52

Milliyetçi, Ülkücü Hareketin mensuplarının çektiği çileleri ve  acı dolu hayatlarını anlatan KAFES filmi  Ülkücüler tarafından beğeniyle izleniyor.

Türk Eğitim-Sen 1 Nolu Samsun sendika Başkanı Levent Kuruoğlu, Türk Ocakları Samsun Şubesi Başkan Serkan Şen Ülkücü Ocakları Eski Başkanı Hasan Danayiyen Ülkücülerin çektiği çileleri anlatan ‘KAFES’ filmini  izledi.

‘KAFES’ filmini beğeniyle ve ibretle izlediklerini Belirten Samsun ülkücülerinin bilindik isimleri Kapsam haber’e açıklama yaparak, KAFES'in, o ıstırabı, çileleri çok güzel anlatan bir film olduğunu dile getirdiler.

‘Arkadaşlarımızla merakla beklenen ‘KAFES’ filmini izlemek ve değerlendirmek adına bir araya geldik. Zaten filmi merakla bekliyorduk. Film 12 eylül döneminde yaşanan acıları ve çileleri içeren bir film. 12 Eylül de o günün gençleri üzerinde nasıl oyunlar oynandığını ustaca dile getirmişler. Filmi izlerken duygulandık.’

‘Vizyona girdiği ilk günden itibaren ilgi gören ve bütün seansları kapalı gişe oynayan ‘Kafes’ filmi bir neslin çok hazin bir hikâyesidir.’

KAFES Filminin herkes tarafından izlenmesi gerektiğini belirttiler

KAFES FİLMİYLE İLGİLİ BİLGİLER

Çekimleri Ga­zi Üni­ver­si­te­si, An­ka­ra­’nın ta­ri­hi me­kâ­nı Ha­ma­mö­nü ve Ha­ma­mar­ka­sı, Ulu­can­lar ce­za­evin­de gerçekleştirildi.

Fil­min hi­ka­ye ve se­nar­yo ya­zar­lı­ğı­nı Lüt­fü Şeh­su­va­roğ­lu­ yaptı.

Se­nar­yo eki­bin­de L.Ş. ile bir­lik­te Bek­taş To­pa­loğ­lu ve Bil­ge­han Ka­ra­ca­’nın da gö­rev aldı.

fil­min yö­net­men­li­ği­ni Mah­mut Kap­tan üst­len­di.

KAFES Filmin­de oyun­cu­lar:

İs­ma­il Ha­cı­oğ­lu, Ni­lay Du­ru, Şe­fik Ona­toğ­lu, Mel­da Arat, Fı­rat Şa­hin, Er­dal Cin­do­ruk, Tol­ga Yü­ce, İb­ra­him Et­hem As­lan, Jan­berk Nak, Cem­sul­tan Ka­ra­bu­lut ve Tur­gay Ata­lay  Ka­fes fil­mi ya­pım­cı­lı­ğı­nı ise Ya­se­min Nak ile Bü­lent Ay­do­ğan yap­tı.

KAFES FİLMİNİN KONUSU

Film, Lüt­fü Şeh­su­va­roğ­lu­’nun Ka­fes isim­li ese­rin­den yo­la çı­kı­la­rak ya­pıl­dı.

12 Ey­lül 1980 dar­be­si ilk de­fa fark­lı bir pers­pek­tif­ten ele alındı.

Dur­sun Ön­ku­zu'nun şe­hit edil­me­sin­den Mus­ta­fa Peh­li­va­noğ­lu­’nun ida­mı­na ka­dar ge­çen sek­sen ön­ce­si ku­şa­ğın sa­ğıy­la so­luy­la dra­mı ele alındı.

Ka­fes genç­li­ğe re­va gö­rü­len iş­ken­ce­le­ri ve dar­be­nin ar­ka­sın­da­ki­le­ri fark­lı bir üs­lup ve si­ne­ma di­liy­le an­la­tır­ken ay­nı za­man­da Elif ile Meh­met Si­pa­hi’nin de­rin aş­kı­nı işledi. Film­de oku­nan tür­kü­le­rin de şai­ri ve bes­te­kâ­rı Lüt­fü Şeh­su­va­roğ­ludur.

 

KAFES Filmine Samsun'da Büyük İlgi Başlıklı Haber Samsun Haberleri Kategorisinde Yayınlanmaktadır. Samsun'daki Gelişmeleri Yakından Takip Etmek ve Benzer Nitelikteki Güncel Samsun Haberleri İçin Samsun Haberleri Kategorisini Ziyaret Edebilirsiniz.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.