Alexa
banner314

KANKA Polis Çocuklarda İlgi Uyandırdı

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü 22 okula ziyaret gerçekleştirdi. Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Liselerde eğitim gören toplam 1714 öğrenciye seminerler verildi. Öğrenciler bilgilendirildi. çocuklara kendini sevdirdi.

KANKA Polis Çocuklarda İlgi Uyandırdı

İlkokullarda Trafik kuralları ve dikkat edilmesi gereken hususlar, KANKA Polis Maskotu eşliğinde anlatıldı. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü olarak 2018 yılı Nisan ve Mayıs Ayı içerisinde İlimiz Merkez İlçelerinde Eğitim Öğretim veren ve Birimimizden Meslek Tanıtımı, Güvenli İnternet, Akran Baskısı gibi konularda talepte bulunan 22 okula ziyaret gerçekleştirilmiş Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Liselerde eğitim gören toplam 1714 öğrenciye seminerler verilerek öğrencilerimizin bilgilendirilmeleri sağlanmıştır.

Faaliyetler kapsamında Anaokullarında ve İlkokullarda Trafik kuralları ve dikkat edilmesi gereken hususlar, şehir hayatında uyulması gereken kurallar, doğru davranışlar, Polis Ne Yapar! Konularında KANKA Polis Maskotu eşliğinde Şube Müdürlüğümüz Personelince sunumlar yapılmıştır.

Ortaokul ve Liselerde Güvenli İnternet Kullanımı ve Bağımlılığı, Sanal Zorbalık, Siber Suçlar ve Akran Baskısı konularında okulların toplantı salonlarında Çocuk Şube Müdürlüğü ve Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünden uzman personellerle birlikte seminer verilmiştir.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner307

banner313