Alexa

Kavak'ta Sarıcaoğlu'na Destek

Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu’nun yeniden aday gösterilmesi için başlatılan kampanya büyüyor. SADEF’'in ardından SAMDEF ve SAKODEF’te Sarıcaoğlu’na destek verdiğini açıkladı.

Kavak'ta Sarıcaoğlu'na Destek

Başkan İbrahim Sarıcaoğlu’nun yeniden aday gösterilmesi amacıyla başlatılan destek hareketi Samsun dışında bulunan Samsunlu bazı dernekler tarafından da kabul gördü. 50 bin üyesi bulunan SADEF’in ardından, SAMDEF ve SAKODEF’te İbrahim Sarıcaoğlu’na destek verdiğini açıkladı.

SADEF, SAMDEF VE SAKODEF’ e bağlı Kavaklıların bir araya geldiği İstanbul Küçük Çekmece Kavaklılar Derneği Başkanı Erdoğan Gülpınar, Başakşehir Kavaklılar Derneği Başkanı Erhan Yamanoğlu, Esenyurt Kavaklılar Derneği Başkanı Recep Uz, Bursa Samsun Kavak Yaşar Doğu Derneği Başkanı Dursun Koç, Kocaeli Samsun Dernekler Federasyonu ve SAKODEF Genel Başkanı Şakir Töngel yaptıkları açıklamalarla İbrahim Sarıcaoğlu'nin Kavak Belediye Başkan adayı olarak gösterilmesi yönünde destek verdiklerini ve yerel seçimlere mevcut başkanla  gitmek istediklerini belirttiler.

SAKODEF Genel Başkanı Şakir Töngel :SARICAOĞLU’NU GÖRMEK İSTİYORUZ

Töngel “ Başkanımız görevde olduğu süreç içinde ilçemize kazandırdığı hizmetler ile adeta yeni bir şehir ortaya çıkardı. Bizler çalışkanlığı ve halkımızla olan iyi diyalogu ile sevilen biri olan başkanımızla yola devam etmek istiyoruz. Kavaklılar olarak AK Parti teşkilatından, yöneticilerimizden ve Milletvekillerimizden mevcut başkanımızın tekrar aday gösterilmesini talep ediyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

Töngel “Hiçbir şaibesi olmayan adı hiçbir yolsuzluğa karışmayan tek amacı memleketi Kavak’a hizmet olan başkanımızın önü üzülerek görüyoruz ki kesilmek isteniyor. Bizler başkanımızın yanında olduğumuzu açıklıyor ve yerel seçimlere başkanımız İbrahim Sarıcaoğlu’nun adaylığıyla gitmek istiyoruz. Bu istek ve talebimizin de göz ardı edilmemesini diliyoruz’’ dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE