Alexa

Kocadüz Festivalinin bu yıl 5.'si düzenlendi

Havza'da, Hacıdede Şeyhkoyun Kültür ve Yardımlaşma Derneği (HAŞEDER) tarafından Kocadüz Festivalinin bu yıl 5.'si düzenlendi.

Kocadüz Festivalinin bu yıl 5.'si düzenlendi

İlçenin Hacıdede Mahallesi Kocadüz mevkisinde düzenlen festivalde, at yarışı, çocuk ve gençler için yarışmalar düzenlendi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise, bu tür etkinliklerin Havza'nın sesini duyurması için önemli olduğunu vurguladı. Belediye Başkanı İkiz, “Önceden Havzamızda bu tür etkinlikler olmuyordu. Şimdi kendi festivallerimizi yapmaya başladık. Bununla birlikte gurbetteki vatandaşlarımızın Havza'ya gelmelerine vesile olduk. İnşallah bu etkinliklerimiz devam eder. Herkesin bayramı kutlu olsun” dedi.

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ise katılımcıların bayramını kutlayarak; “Önümüzde bir seçim var. İnşallah ülkemiz için hayırlısı olacak. Festivalin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederim ve herkesin bayramını kutlarım.” dedi. Konuşmalardan sonra Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ve CHP Milletvekili Kemal Zeybek birlikte festival için hazırlanan keşkek kazanını açarak halka keşkek dağıttılar.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2018, 17:11
YORUM EKLE