Alexa

Korkulan Adam Yılmaz

Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun'da 19 yıl belediye başkanlığı yaptı. Yılmaz, 1999 yerel seçmlernde oturduğu koltuktan 24 Haziran seçimlerinde Ak Parti'den milletvekili olmak için kalktı.

Korkulan Adam Yılmaz

Samsun Büyükşehr Beledye Başkanı Yusuf Zya Yılmaz, 19 yıldır sürdürdüğü görevinden istifa ederek milletveki olmak için Aday adayı, aday ve milletvekili oldu. Başkan Yılmaz, belediye başkanlığı döneminde şu anda olduğu gibi medyatik değildi. Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunu her ne kadar bıraksa da belediyeden elini çekmediği konuşuluyor. 

Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun’da belediye başkan adayı olacak isimlere Gazetesi üzerinden verdiği mesaj dikkat çekiciydi.

"Aday Ona Sorulacak" başlığı ile geçilen haberle Ak Partili Belediye Başkan adaylarını da düşündürecek bir mesaj verdi. Yusuf Ziya Yılmaz, Gazete Gerçek'ten Cumhurbaşkanı liderliğinde oluşturulan Belediye Başkanlarını Belirleme Çalışma Grubunda yer aldığını duyurdu.

Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’nin açıklamalarına dayandırılarak hazırlanan haberde yerel seçimlerle alakalı rapor hazırlandığını ve bu ve raporun Cumhurbaşkanına sunulduğu ifade edildi.

Yusuf ziya Yılmaz'dan Kurtuluş Yok!

Gazeteyi okuyan bazı vatandaşlar Yusuf Ziya Yılmaz'dan kurtuluş olmadığını esprili bir dille anlatıyor. Gazetenin verdiği haberde Yılmaz'ın mesajı "Hala Samsun benden sorulur) mesajıdır. 

Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz Samsun siyasetinde "korkulan adam" olma yolunda devam ediyor. 

Yusuf Ziya Yılmaz'ın Samsun'a katkıları ve kattıkları elbette unutulmaz. Ancak Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın geride1.5 Katrilyon borç bırakarak istifa etmesi de başarısını gölgelediği konuşuluyor.

Yerel seçimlere kısa bir zaman kala, Başkan aday adayları kendilerini yavaş yavaş hissettirmeye başlarken Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'ın kendi gazetesinden "Aday Ona Sorulacak" başlığı atılarak haberin servis edilmesi kulislerde tehdit gibi algılandı.

YORUM EKLE