Alexa

Mehmet Aksoy: Bahçeli'yi Kim Yanılttı?

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta 'Kesin ihraç talebiyle Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Samsun Halk Gazetesi köşe yazarlarından Mehmet Aksoy, "Bahçeli'yi Kim Yanılttı" başlığı ile yayınladığı makalesinde Türkiye'yi ayağa kaldıran süreci değerlendirdi.

Mehmet Aksoy: Bahçeli'yi Kim Yanılttı?

Mehmet Aksoy, 'Kesin ihraç talebiyle' Disiplin Kurulu'na sevk edildiği konuşmayı incelediğini belirterek yaptığı değerlendirmede, "Bahçeli'yi Kim Yanılttı" sorusuna cevap aradı ve önemli değerlendirmelerde bulundu.

DEVLETİN BEKASI....

Usta açıklamasının hiçbir yerinde ittifaka zarar verici bir ifade kullanmadığını yazan ve ittifakın başarılı olması için, ittifak partilerinin dolayısıyla MHP’nin de en yüksek oranda oy alması gerektiğini söyleyen Mehmet Aksoy, Usta, "konuşmasının birçok yerinde ittifakın 24 Haziran seçimlerinin üzerinde oy alabilmesi için ittifakın doğru adaylarla seçime girmesi gerektiğine vurgu yapıyor. İttifakı MHP için değil devletin bekası için savunuyor. Usta, ‘MHP için Samsun'da ittifak olmazsa olmaz değildir. Yani hak eden bir partiye o ilçenin bırakılmaması durumunda seçmenin ittifakın dışında bir yere yönelmesi kaçınılmaz olacaktır. Biz toplamda hedeflediğimiz genel başkanımızın da ifade ettiği gibi Cumhur İttifakı’nın yüzde 52’nin altında olmaması için bu önemli.’ diyor.

"Usta’yı ittifak karşıtı gibi gösterenler..."

Samsun Halk Gazetesi köşe yazarlarından Mehmet Aksoy, "Samsun’da ittifak partilerinin en çok oyu almasının yolu her iki partili seçmenini en yüksek oranda sandığa taşıyacak adaylarla seçime girmesidir. Aksi durumda adayı beğenmeyenler ittifak dışı arayışlara girecek, ittifak dışı aday veya adaylara şans tanınacaktır. ‘İttifak partilerinin en yüksek oranda oy almasını formüle eden Usta’yı ittifak karşıtı gibi gösterenler aslında ittifakın başarısızlığa uğramasını isteyenlerdir."

Usta’nın açıklamasından ‘Cumhur İttifakı’ karşıtlığı çıkarmak zorlama ile de mümkün değilken, böyle anlam yüklemek ‘Öküzün altında buzağı aramak’ demektir.

Usta’nın konuşma metnini incelendiğini belirten Aksoy, "MHP Gen Bşk Devlet Bahçeli’ye yanlış bilgi verilerek yanıltıldığı görülecektir. Bahçeli’nin de Usta’nın birinci önceliği ‘Cumhur İttifakı’nın oylarını yükseltmekken, Usta’yı ittifak karşıtı gibi göstererek yıpratmaya çalışanların amacı ne olabilir? " dedi.

"Ses Kayıtlarına göre disiplinlik bir durum yok!"

"Cinayet soruşturmalarında cinayetten yararlananlardan başlandığı gibi; burada da Usta’nın ihracından kimlerin yararlanacağından başlamak gerekir. Kaldı ki medyada çıkan haberlerden farklı sonuç çıkararak Bahçeli’ye sunanlar da haberi medyada çarpıtanlar da bellidir." ifadelerini kullanan Aksoy, çıkar haberlerin kendi gazetelerinden alıntı olduğunu, ses kayıtlı konuşmasına göre disiplinlik bir durumun olmadığını, bilakis ittifakın çıkarlarını parti çıkarlarının üzerinde tuttuğunu ittifakın daha fazla belediye başkanı için değil, devletin bekası için olduğuna vurgu yapıldığını yazdı.

Son olarak Mehmet Aksoy, konuyu MHP içerisinde kümelenen, nemalanan ve parti çıkarlarından çok meseleleri kendi menfaatlerine göre değerlendiren, ince ayarlar yapan kimselere dikkat çekerek noktalıyor.

"Komplodan hayır çıkarmak"

Yüce idealleri gerçekleştirmek için çıkılan yolda, kişisel ihtiras ve çıkanlarına yenik düşen, bireysel menfaatleri için hileye başvuran, dava arkadaşlarına tuzak kuran, Genel Başkana bile yanlış bilgi vererek algı oluşturmaktan çekinmeyenlerin ortaya çıkarılmasında rol oynayacağı için, şer gibi görünen bu komplodan hayır çıkarmak Sayın Bahçeli’ye düşüyor. Usta’ya açılan soruşturma evrakı aslında partiyi amaçlarına alet edenlerin ortaya çıkması için turnusol kağıdı olacaktır.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 23:14
YORUM EKLE