Alexa

Mustafa Önsel'den, 15 Temmuz'un Perde arkası

Emekli Kurmay Albay-Yazar Mustafa Önsel Türk Ocakları Samsun Şubesi'nin misafiri olarak, konferans vermek için Samsun'a geliyor.

Mustafa Önsel'den, 15 Temmuz'un Perde arkası
15 Temmuz Darbe girişiminin yaşandığı ülkemizde halan kanayan yaralarımızı sarmakla meşkul olduğumuz şu günlerde karanlık kalan o karar çok husus var ki... Kafamızda cevaplandırılması gereken o kadar soru işaretleri var ki...  

Emekli Kurmay Albay-Yazar Mustafa Önsel,  Türk Ocakları Samsun Şubesi'nin  misafiri olarak, konferans vermek üzere Samsun'a geliyor.stafa Ünsal bir asker olarak, ve bir yazar olarak 15 Temmuz ve sonrasını anlatacak.

​"15 Temmuz'un Perde arkası" manşetinin altını dolduracak olan Emekli Kurmay Albay Mustafa Önsel, 1 Ekim'de Öğretmenevi Konferans salonunda Samsunlularla birlikte olacak.

MUSTAFA ÖNSEL KİMDİR?

Balyoz davasından yargılandı. 1962 yılında Zonguldak'ta doğdu. Aslen Trabzon-Beşikdüzü Vardalı köyündendir. 1984 Yılında harp okulundan mezun oldu. 10 yıl PKK'yla mücadele etti. Bursa Jandarma Bölge Komutanlığında Kurmay Başkanı olarak görev yaptı. Jandarma Genel Komutanlığı Teknik İstihbarat Daire Başkanı, Eğitim Daire Başkanı, kısa bir süre Kurslar Komutanı olarak görev yaptı.
Hasdal Cezaevinde suçsuz yere cezaevinde kaldı.

Mustafa Önsel, Ağacın Kurdu isimli kitabının yazarıdır. Önsel kitabında şöyle der: ''Milli ordu bu topraklarda yaşamamızın güvencesidir. Ordu içinde herhangi başka bir hiyerarşik yapıya bağlılık millilik vasfını yok eder. Buna müsaade etmek ihanettir''

Mustafa Önsel’in "Ağacın Kurdu" dışında Beşiktaş’ta Sırtlan Pususu, Casusluk Kumpası Kim Bunlar, Silivri’de Firavun Töreni adlı kitapları bulunmaktadır.


 

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2016, 21:04
YORUM EKLE